Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Svoboda Press, Severotisk a Typos mění majitele

Euro-Druckservice, německou matku tří českých tiskáren, nově získal německý fond DPE.

Německá tiskárenská skupina Euro-Druckservice, s provozy v pěti zemích včetně Česka, má nového vlastníka. Stal se jím fond soukromého kapitálu DPE Deutsche Private Equity Management III z Mnichova. Předchozím majitelem byla investorská společnost Kartesia, rovněž německá. Tiskárny vlastnila čtyři roky. Strany se dohodly, že nezveřejní objem transakce. Tu musí posoudit příslušné úřady, tuzemský antimonopolní úřad už s tím začal. Za finanční rok 2016 skupina udává tržby 275 milionů eur, v přepočtu zhruba 7,1 miliardy Kč.

Do skupiny Euro-Druckservice spadají v Česku tiskárny Svoboda Press v Praze, Severotisk v Ústí nad Labem a Typos, tiskařské závody v Plzni. Ty všechny, jak připomíná úřad, působí „v oblasti komplexních ofsetových tiskařských služeb v souvislosti s tiskem novin, časopisů, reklamních materiálů a knih“. Česko je s třemi provozy nejsilnější zemí skupiny. Kromě Česka má skupina po jednom závodě v domovském Německu (Pasov), v Polsku (Poznaň) a v Maďarsku (Budepešť). V pěti zemích zaměstnává Euro-Druckservice dohromady 1.500 lidí.

Skupině Euro-Druckservice na tuzemském trhu konkurují tiskárny Czech Print Center s provozy v Praze a Ostravě či Mafraprint se závody v Praze a Olomouci.