V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Svoboda z rozhlasu vyhrál s ANO v Budějovicích. Železný propadl

V komunálních a senátních volbách kandidovali novináři a mediální manažeři, současní i minulí.

Jiří Svoboda. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Jiří Svoboda. Foto pro Český rozhlas: Khalil Baalbaki

Jiří Svoboda, donedávna v Českém rozhlasu náměstek sekce strategického rozvoje a nyní mediální poradce, zvítězil v komunálních volbách v dresu ANO 2011 v Českých Budějovicích. Výsledek oproti minulým volbám značně vylepšil v Říčanech dosavadní tamní starosta Vladimír Kořen, moderátor zábavní show Zázraky přírody na ČT1. Upozornil na to Filip Rožánek.

Klání o místa v Senátu naopak přineslo zklamání dávným souputníkům z televize Nova. Její bývalý generální ředitel Vladimír Železný propadl v hlasování na Znojemsku pod vlajkou Nezávislých demokratů, exmoderátorka Televizních novin Eva Jurinová pak na Praze 1 jako reprezentantka uskupení Republika. Jurinová si však spravila chuť ve středočeské Sadské, kde jí vedená kandidátka vyhrála a Jurinová tak může být starostkou.

Seskupení Republika nepotěšil ani bavič Ludvík Uwe Vaník, známý jako DJ Uwa, v hlasování o místa v Senátu na Praze 9 dostal necelé dvě stovky hlasů a skončil poslední.

Bavič kandidoval s nekompromisním heslem

Bavič kandidoval s nekompromisním heslem

Na místo zastupitele v pražských Řeporyjích dosáhl Pavel Novotný, šéfredaktor Extra.cz, moderátor Prásku na Nově a spolupracovník týdeníku Téma, letos též kandidát na starostu Řeporyjí. Jeho ODS tam nepřekonala sílu výrazně zvítězivšího sdružení nezávislých, skončila třetí, nicméně získala právě jedno místo v zastupitelstvu.

Jak upozorňuje Mediaguru.cz, ve volbách do zastupitelstva uspěl také Tomáš Němeček, někdejší šéfredaktor Respektu, naposledy v médiích redaktor Lidových novin, který odešel na protest proti převzetí listu Andrejem Babišem. Němeček kandidoval na Praze 8. Mediaguru vyjmenovává i řadu dalších z oboru, kteří chtěli spravovat svou obec.

Nejintenzivnější audiovizuální zpravodajství v sobotu odpoledne a večer opět přinesla veřejnoprávní ČT24, živé vysílání zpestřila i neplánovanými etudkami.

S propracovanými přílohami, vizualizujícími data ze sčítání výsledků, tradičně přišly v rámci volebních speciálů internetové redakce. Ty se také pochlubily momentkami z mimořádných šicht.