Svora chystá digitální rádio Hlas Prahy

Zpravodajsko-informační stanice pro Prahu a střední Čechy využije synergií s Praha TV.

Přemysl Svora. Foto: Karel Choc

Přemysl Svora. Foto: Karel Choc

V polovině ledna 2021 by v digitální rozhlasových sítích měla začít vysílat nová zpravodajsko-informační stanice Hlas Prahy. Médiáři to řekl Přemysl Svora, který se svým týmem nový program připravuje. Stanice tento týden obdržela potřebnou licenci od rady pro vysílání. Hlas Prahy bude provozovat firma Praha TV, která už produkuje stejnojmenné televizní vysílání. Pražskou televizi také vede Svora, třetinový podíl v ní má od loňska prodejce venkovní reklamy BigBoard.

„Chceme využít synergii s Praha TV. Vysílání budou připravovat redaktoři, kteří pracují také pro televizi. Bylo by škoda nevyužít stávající potenciál toho, že už dnes vyjíždíme za příspěvky do terénu, líp tak zužitkujeme náklady na natáčení, které už máme,“ přiblížil na dotaz Médiáře Přemysl Svora. Ten bude zatím stát v čele nové stanice, dokud rádio nenajde jiného šéfa, tým vzniká.

Stanice bude cílit na lidi nad 30 let a zaměří se hlavně na informační servis pro Prahu a střední Čechy. „Nebudeme se zabývat centrální politikou ani centrálním zpravodajstvím,“ neobává se Svora programového překryvu s Českým rozhlasem Plus či s informačním rádiem Z skupiny Active.

Mluvené slovo má na programu Hlas Prahy tvořit 30 % vysílací plochy, většinu vyplní hudba, zejména z 80. a 90. let. Provozovatel zatím nerozhodl, do jakém multiplexu stanici zařadí. Podle Svory se vedou jednání jak s Českými Radiokomunikacemi, tak provozovateli regionálních sítí, cílem je, aby náklady na šíření signálu byly „byznysově přijatelné“.

Vlastnická struktura Praha TV

  • BigBoard Praha (Joj Media House): 34 %
  • Pražská televizní společnost (Michal Voráček, Jan Holoubek, Jakub Svora): 33 %
  • Pražská mediální společnost (Klára Potočná): 33 %

Zdroj: obchodní rejstřík, rada pro vysílání

Sdílejte