Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Systém Piano zdražuje, za přístup k webům bude vybírat o 1 euro měsíčně víc

Podle zakladatele Piana Tomáše Belly končí fáze zaváděcích cen.

Počínaje 1. březnem zvedá systém zpoplatnění Piano měsíční poplatek za přístup k zapojeným webovým stránkam na slovenském internetu ze současných 2,90 eur na 3,90. Týdenní ceny se zvýší z 0,99 na 1,39 eur, roční z 29 na 39 eur.

Podle zakladatele Piana Tomáše Belly končí po osmi měsících fungování úvodní fáze zaváděcích cen, protože se systému podařilo mezi uživateli slovenského internetu prosadit. „Počet předplatitelů stále stoupá,“ uvedl Bella, ovšem bez přesných čísel.

V systému Piano je nyní na Slovensku 12 vydavatelů s víc než 50 službami, za první měsíc vydělal 40 tisíc eur. Začátkem letoška systém expandoval do Slovinska a údajně vyjednává s vydavateli v dalších 11 evropských zemích.