T-Mobile končí na Skylinku, přijde s televizí do mobilů

Do konce roku bude televize přes mobilní aplikaci od T-Mobilu zkušebně zdarma, komerční provoz má začít v prvním kvartálu 2015.

Kvůli satelitní televizi T-Mobile na Vánoce 2010 přivezl do Čech Chucka Norrise

Kvůli satelitní televizi T-Mobile na Vánoce 2010 přivezl do Čech Chucka Norrise

Mobilní operátor T-Mobile v listopadu nabídne svým zákazníkům televizní vysílání v mobilech. Pod názvem Mobilní T-Mobile TV bude v pilotním provozu pro 10.000 klientů, zatím zdarma, a to prostřednictvím speciální mobilní aplikace pro operační systémy Android či iOS (zatím není ke stažení). Ke každému uživatelskému účtu bude možné přiřadit dvě zařízení, třeba tablet a mobilní telefon.

V nabídce bude zprvu deset programů. „V rámci pilotního provozu jsou zdarma do konce roku k dispozici programy ČT1, ČT2, ČT24, ČT Sport, Nova, Nova Cinema, Prima, Prima Cool, Óčko a Film Europe Channel,“ přiblížil na dotaz Médiáře tým T-Mobilu.

Programy půjde sledovat v mobilním zařízení buď jako živé vysílání, nebo ze záznamu až 48 hodin zpětně, z nahrávek pak až sedm dní. Kromě toho služba umožní pozastavení programu, nahrávání na centrální úložiště, funkce programového průvodce (EPG) a rodičovský zámek.

Součástí je také zatím omezená videotéka, která se v komerčním provozu bude spolu s nabídkou programů rozšiřovat. Jaké tituly budou ve videotéce a kolik se za ně bude platit, T-Mobile zatím neříká: „V rámci pilotního provozu je ve videotéce připraveno na testování několik filmů zdarma. Rozšíření video on demand a balíčků televize bude k dispozici se zahájením komerčního provozu v prvním čtvrtletí 2015.“

T-Mobile zároveň oznámil, že od prosince ukončí nabídku své satelitní televize na platformě Skylink. Stávajícím zákazníkům zůstane tatáž programová nabídka i ceny u Skylinku, přičemž nebudou muset měnit dekódovací kartu, nastavení přijímače či antény ani podepisovat novou smlouvu. Kolik zákazníků je, operátor odmítl sdělit.

Satelitní televize T-Mobilu na platformě Skylinku fungovala čtyři roky, T-Mobile na Vánoce v roce 2010 přivezl kvůli její marketingové podpoře do Čech Chucka Norrise.

Mobilní televize od T-Mobilu je už několikátou letos uvedenou službou svého druhu. Na českém trhu se v říjnu objevila mobilní aplikace s živým vysíláním TV4you, nová „přenosná“ verze O2 TV Go a Horizon Go operátora UPC.