Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

T-Mobile spouští doplněk IPTV: satelitní televizi

T-Mobile Sat TV

T-Mobile Sat TV v Česku využívá technické řešení vyvinuté na Slovensku

Na celém území Česka je nově dostupná služba T-Mobile Sat TV, satelitní televizní nabídka telekomunikačního operátora T-Mobile. Ten ji nově nabízí jako doplněk své televize přes internetovou přípojku (IPTV), která není vinou nedostatečné infrastruktury dostatečně rychle dostupná všude po republice. Novinka českého T-Mobilu vychází z řešení vyvinuté slovenskou sestrou Slovak Telecom.

T-Mobile Sat TV slibuje kromě televizního vysílání také archiv dva dny zpátky, přetočení pořadů až hodinu zpět, možnost nahrávání filmů až týden dopředu či přístup až na čtyřech set-top boxech v rámci jedné domácnosti. Ceny za základní balíček začínají na 399 Kč, za to je 59 stanic, z toho 15 v kvalitě HD. Za instalaci bez závazku se platí 2.499 Kč. Pronájem set-top boxu začíná na 100 Kč měsíčně, koupě na 2.301 Kč. Pro využití televizního archivu je nutné připojení k internetu s minimální rychlostí 2 MB/s.

Předchozí satelitní nabídka T-Mobilu využívala platformu Skylink, skončila v prosinci 2014. Platforma T-Mobile TV startovala v dubnu 2016, dosud si ji objednalo 35.000 zákazníků.