Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Tak určitě, dělá Babiš s Jágrem humor v reklamě na Vodňanské kuře

Jaromír Jágr a Andrej Babiš v reklamě na Vodňanské kuře

Jaromír Jágr a Andrej Babiš v reklamě na Vodňanské kuře

Společnost Vodňanská drůbež, součást koncernu Agrofert podnikatele a politika Andreje Babiše, uvedla televizní reklamu na Vodňanské kuře. Angažovala v ní populárního hokejistu Jaromíra Jágra, na konci vystupuje sám Babiš. Spot od agentury Saatchi & Saatchi staví na notoricky známých promluvách hokejistů, Babiš jako prodavač v „Pipi Jágrilu“ závěrem pronáší nejnotoričtější z nich „tak určitě“.

Byť Babiš, momentálně hlavně lídr svého hnutí Ano, i Jágr tvrdili, že o předvolební klip nejde, těžko se ubránit dojmu, že nasazením 24 dní před volbami nemá jít o sbírání popularity před lidovým hlasováním.

„Tak určitě!“ ve spojení s hokejisty se v reklamě neobjevuje poprvé, už předloni při mistrovství světa v hokeji je využila Nokia v klipu, v němž vystupovali Pavel Richter, Jiří Hrdina a Rostislav Vlach.