Novinky roku 2019 z 19 agentur přinesl letošní Digiveletrh. Podívejte se na fotografie.

Talk show Krásný ztráty po čtrnácti letech končí

  • ČTK
  • 09. 10. 2013 17:14
V baru jménem Krásný ztráty. Foto: ČT

V baru jménem Krásný ztráty. Foto: ČT

Česká televize v prosinci odvysílá poslední díl talk show hudebníka Michala Prokopa Krásný ztráty. Za čtrnáct let existence pořad navštívila tisícovka hostů, kteří v televizním baru hovořili o svých osudech. S kariérou moderátora Krásných ztrát se Prokop rozloučí vánočním koncertem v Divadle Archa. ČTK o tom za pořadatele zpravila Magda Šebestová.

“Michal Prokop si zve do svého televizního baru už čtrnáct let v nejrůznějších kombinacích nejzajímavější umělce, sportovce, politiky, novináře, lékaře, vědce, humanitární pracovníky – dokonce jednoho kosmonauta, aby mu vyprávěli o svých krásných ztrátách. V prosinci tohoto roku mají Krásný ztráty šanci dospět k mimořádnému výročí – během pětisté premiéry přivítat tisícího hosta. Pravda – dva z nich – Spejbl a Hurvínek nebyli z masa a kostí, nýbrž ze dřeva,” uvedla Šebestová.

V baru Krásný ztráty se často potkávali dlouholetí přátelé, jako například dramatik a prezident Václav Havel s americkou ministryní zahraničí Madeleine Albrightovou, naopak první setkání v životě tam absolvovali třeba ministr kultury Pavel Dostál s legendou českého undergroundu Mejlou Hlavsou.

Od prvního dílu do současnosti vydrželi vedle scenáristy a moderátora Prokopa v tvůrčím týmu ještě spoluautor, scenárista a režisér Jan Lacina, hlavní kameraman Martin Čech a střihač Michal Hýka. “Během čtrnácti let své existence zažily Krásný ztráty v České televizi osm generálních ředitelů a ještě víc těch programových,” poznamenala Šebestová.

Pořad se také stěhoval ve vysílání, a to přes všechny všední dny až nakonec zakotvil ve čtvrtečním večeru na ČT2.

S Krásnými ztrátami se Prokop chce rozloučit vánočním koncertem, na kterém představí hosty svého televizního baru. Koncert, jenž se v Divadle Archa uskuteční 19. prosince, natočí a jeho záznam odvysílá Česká televize na své nové stanici ČT Art.