V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Taxi v mobilu Liftago se letos zaměří na firmy

Mobilní taxidispečink Liftago letos plánuje zdvojnásobit obrat a zdesetinásobit počet firemních klientů. Právě na firmy se letos zaměří. Ke konci loňského roku 2016 měl firemních klientů 100, ke konci letoška jich chce 1.000. Z celkových příjmů by tak měly přinášet třetinu. Jízdy jednotlivých osob tak budou tvořit pořád většinu, loni Liftago vozilo přes 100.000 lidí měsíčně. A zprostředkovaný obrat Liftaga činil 5 milionů eur (135 milionů Kč), přičemž letošní plán je překročit 10 milionů eur (270 milionů Kč).

Zmíněnou stovku firem Liftago nabralo za poslední kvartál loňska, čerstvě kvůli tomu zprovoznilo společnou měsíční fakturaci a přehled jízd přes různá nákladová centra či projekty. Firmám tak slibuje ulevit na papírování, na konci je vždy jedna souhrnná faktura měsíčně.

Mezi první firemní klienty patří v Česku KPMG, právní kanceláře Glatzová & Co., PRK Partners či Havel, Holásek & Partners. Dalším silným zdrojem jsou komunikační agentury, jejichž zaměstnanci Liftago využívali nejprve pro soukromé jízdy - mezi ně patří Starcom MediaVest Group, Triad, Zaraguza či videoprodukce Publishers.