V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Taxify na Slovensku má Beňušku z Uberu

Taxi aplikace Taxify vstupuje na slovenský a polský trh. V Bratislavě ji povede bývalý marketingový manažer Uberu Matěj Beňuška, ve Varšavě Piotr Boulangé.

Matěj Beňuška

Matěj Beňuška

Bývalý marketingový manažer alternativní taxislužby Uber v Bratislavě Matěj Beňuška přechází ke konkurenci a bude mít na starost rozvoj taxi aplikace Taxify. Ta se v tomto týdnu rozšiřuje na Slovensko a do Polska. V obou zemích zahájí činnost v hlavních městech, tedy v Bratislavě a Varšavě. Za Bratislavu bude zodpovídat právě Beňuška, posílení pozice ve Varšavě dostal na starosti Piotr Boulangé.

Piotr Boulangé

Piotr Boulangé

„Střední Evropu vnímáme jako zajímavý trh. Jako jedinou vážnou konkurenci zde vidíme Uber a s tím umíme soupeřit, jak jsme ukázali v několika městech v Evropě i Africe,“ tvrdí zakladatel a generální ředitel Taxify Markus Villig.

S Uberem chce Taxify v Bratislavě i ve Varšavě soupeřit tím, že osloví nejen zákazníky, ale také řidiče, které chce nalákat na údajně výhodnější podmínky, než za kterých jezdí u konkurence. „Oproti Uberu si bude od řidičů brát pouze 15% provizi,“ tvrdí externí mluvčí Taxify Jan Novosad z agentury Rubikon PR, která se od letošního května stará o komunikaci aplikace na českém trhu.

Beňuška působil v Uberu od loňského června do letošního července, předtím měl na starosti obchodní rozvoj agentury BB Creative Solutions, kterou spoluzaložil. pracoval také mimo jiné jako konzultant v oblasti digitálního marketingu a jako marketing officer British International School Bratislava. 

Boulangé dřív pracoval mimo jiné jako klíčový account manažer polské agentury Grupa Bik nebo manažer call center společností eSky a Gruper. Řídí polský akcelerátor startupů Founder Institute Warsaw.

Taxify je původně estonský startup, nabízející stejnojmennou aplikaci pro objednání taxikářských služeb. Na český trh vstoupil v srpnu 2015. Kromě už zmíněných zemí funguje dále v Pobaltí, v Nizozemsku, v Srbsku, ve Finsku, v Bělorusku a v Mexiku.

Uber vstoupil na Slovensko zhruba v polovině roku 2015, v Česku mu od letošního února pomáhá s komunikací agentura Ogilvy PR.