Taxify končí ve čtyřech krajských městech, zůstává už jen v Praze

Přepravní služba Taxify fungující přes mobilní aplikaci ukončila v pondělí 17. prosince svou činnost v Olomouci, Ostravě, Českých Budějovicích a v Plzni, do nichž vstoupila letos v létě. V Česku bude své služby nabízet už jenom v Praze. Návrat do krajských měst by zvažovala jen tehdy, kdyby byla přijata nová legislativa, která počítala také s moderními přepravními platformami. Jako příklad Taxify uvádí Slovensko, které podobnou legislativu schválilo před několika dny.

Tafixy podle svého prohlášení neměla v krajských městech vhodné podmínky a její řidiči čelili fyzickým i verbálním útokům. „Naše služby budou nadále dostupné pouze v Praze, kde chceme i nadále investovat do dalšího rozvoje. V nejbližších měsících se zaměříme na další zlepšování servisu právě zde,“ říká šéf Taxify pro Česko a Slovensko Roman Sysel.

V Praze Taxify funguje navzdory rozhodnutí soudu, proti kterému se firma odvolává. Podle soudu, který rozhodl na popud služby Liftago, nesmí pod Taxify dál působit řidiči, kteří nevlastní taxikářskou licenci a nesplnili další podmínky podle zákona, jako je znalost místopisu, náležité označení vozidla nebo kvalifikovaná obsluha taxametru.