Sněmovna pátrá, kdo vynesl záznam z neveřejného říjnového semináře o České televizi, píšou Seznam Zprávy, v podezření jsou poslanci ANO. Záznam posléze ve dvou dílech na YouTube zveřejnil Luboš Xaver Veselý, externí moderátor Českého rozhlasu, zde první a zde druhý díl.

Taxify mění název na Bolt, kromě aut nabídne motorky a koloběžky

Známá aplikace Taxify mění jméno na Bolt

Známá aplikace Taxify mění jméno na Bolt

Estonská přepravní služba Taxify mění název na Bolt. Důvodem změny je zahrnutí širších systémů mobility, kvůli kterým mění společnost i logo. Aplikace totiž nově nabídne i svezení na koloběžkách nebo na motorkách.

„Taxify vznikla před pěti lety s cílem udělat přepravu ve městech pohodlnější a dostupnější. Naším prvním produktem bylo řešení pouze pro celé taxi dispečinky, které firmě dalo původní jméno. Náš nový název Bolt představuje rychlý pohyb bez námahy – přesně taková by měla být přeprava po městě, bez ohledu na to, jestli se pohybujete autem, na koloběžce nebo s pomocí veřejné dopravy,“ říká CEO a spoluzakladatel Boltu Markus Villig.

K rozšíření nového brandu Bolt dojde postupně v nejbližších týdnech na všech trzích, na nichž aplikace po celém světě působí. Uživatelé si pouze aktualizují stávající aplikace Taxify.