Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupí v neděli 18. listopadu od 21.25 v živě vysílaném rozhovoru televize Nova. Půlhodinový pořad Vládní krize tentokrát nahradí Střepiny a bude ho moderovat Rey Koranteng. Interview se má zaměřit na dění, jež způsobila kauza Seznamu Babišův syn promluvil.

Taxify získala investici 175 milionů dolarů, nejvíc dala automobilka Daimler

Mobilní aplikace Estonce Markuse Villiga Taxify, která umožňuje sjednávat osobní přepravu auty ve městech, uzavřela investiční kolo, na jehož konci získala 175 milionů dolarů (v přepočtu zhruba 3,9 miliardy Kč). Dopravní platforma existuje od roku 2013, teď má po světě celkem 10 milionů zákazníků a 0,5 milionu řidičů, funguje v 25 zemích včetně Česka. Nové peníze využije k dalšímu rozvoji. Investice jí má pomoci upevnit pozici na trzích v Evropě a Africe.

Investiční kolo vedla automobilka Daimler, která už má několik evropských technologických a přepravních projektů. Zástupce Daimleru se teď stane součástí vrcholového vedení Taxify. Mezi další investory patří evropský venture kapitálový fond Korelya Capital, spoluzakladatel projektu TransferWise Taavet Hinrikus či společnost Didi Chuxing, která je strategickým partnerem Taxify od loňského srpna.