Tchibo na Chodově dává kávu z pípy, Nespresso tam má nový butik

Nový způsob prodeje kávy z pípy v Centru Chodov

Nový způsob prodeje kávy z pípy v Centru Chodov

Kavárenský řetězec Tchibo zahájil v Česku a na Slovensku prodej kávy Nitro Cold Brew. Jedná se o za studena extrahovanou kávu, která se točí přes kávovou pípu. To má kávě díky dusíku zjemnit texturu kávy. Nový způsob servírování kávy je zatím dostupný ve třech obchodech Tchibo – od dnešního týdne v Centru Chodov v Praze a od příštího týdne na Masarykově ulici v Brně a v Avion Shopping Park Bratislava.

Kávová pípa v prodejně Tchibo

Kávová pípa v prodejně Tchibo

„Po úspěšném uvedení kávy Cold Brew v našich obchodech Tchibo v Česku a na Slovensku uvádíme nově i její verzi Nitro. Naší dlouhodobou strategií je přinášet nabídku kávy pro nejširší spektrum zákazníků podle jejich preferovaného chuťového profilu, způsobu přípravy kávy a také pro všechny věkové skupiny, a to i mladé spotřebitele, kteří s konzumací kávy teprve začínají. Nitro Cold Brew je dalším přirozeným krokem v našem byznysu,“ komentuje novinku Michaela Pokorná, category manager food z Tchibo Praha.

Základem kávy Cold Brew je typ kávy Tchibo Privat Kaffee African Blue. Nápoj se bez mléka prodává za cenu 54 Kč a jako Nitro Cold Brew Latté, tedy s mlékem, za 69 Kč.

Nespresso má místo pop-upu butik

Nový Nespresso butik na Chodově

Nový Nespresso butik na Chodově

Kavárenský řetězec Nespresso v nové části Centra Chodov otevřel prodejnu, kterou nazval Boutique in Mall. Nová prodejna tak nahradila pop-up store firmy, který zde vznikl loni v září. Nový butik má 150 metrů čtverečních a kromě kávy se v něm prodávají i kávovary a příslušenství. U příležitosti otevření plánuje Nespresso na Chodově zorganizovat postupně 12 setkání s odborníky na kávu pro veřejnost. 

Koncept Boutique in Mall, jehož první prodejna v Česku je na Chodově, pochází z Francie. V interiéru je jeho základním prvkem dekorativní prodejní stěna, kde je vystavených všech 24 typů směsí káv, které Nespresso prodává. Součástí butiku je i ochutnávková zóna, recyklační zóna na použité kapsle a zóna, kde se vyzvedává zboží z e-shopu firmy. 

Nespresso v Česku kromě Centra Chodov provozuje další čtyři butiky, tři jsou umístěny v Praze - v Pařížské, v Centru Černý Most a v Centru Nový Smíchov -, jeden butik je na brněnském Náměstí Svobody.