Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Tchibo zastavilo televizní reklamu s Kličkem, v brožurách ještě vidět je

Prodejce kvůli současné situaci na Ukrajině nepoužije hotový televizní spot.

Bratři Kličkovi jsou ještě někde v Česku v kampani Tchibo vidět. Foto: Jakub Vais

Bratři Kličkovi jsou ještě někde v Česku v kampani Tchibo vidět. Foto: Jakub Vais

Německá společnost Tchibo zastavila kvůli současné situaci na Ukrajině plánovanou reklamní kampaň, v níž vystupuje opoziční vůdce Vitalij Kličko a jeho bratr Vladimir. Napsal o tom německý nedělník Tagesspiegel am Sonntag.

Tchibo už v létě natočilo reklamní spot, v němž bratři Kličkové - oba známí boxeři a oba v Německu velmi populární - propagují pomůcky na cvičení. „Kvůli otřesným obrázkům z Ukrajiny posledních týdnů nepovažujeme vysílání za vhodné,“ uvedl mluvčí firmy Arnd Liedtke.

V půlminutovém spotu vystupují bratři pod heslem Být fit s Kličkovými a propagují třeba přístroje na měření pulsu, švihadla nebo voděodolné přehrávače MP3. V prodejnách Tchiba budou tyto produkty ke koupi od března a na obalech budou tváře bratrů Kličkových - obaly totiž firma změnit nestihla. I V Česku jsou ještě propagační materiály s Kličkovými někde vidět, byť i tady Tchibo přestalo tváře zmíněných bratrů používat.

„I v České republice jsme vzhledem k vážné situaci na Ukrajině kampaň zastavili. Prodej výrobků se koná, ale není doprovázen plánovanou televizní reklamou, mediálními aktivitami v sociálních médiích, public relations a POS materiály,“ přiblížila na dotaz Médiáře mluvčí české pobočky Tchiba Eva Kotýnková.

„Nicméně vzhledem k tomu, že některé materiály, jako například obaly, se vyrábějí hodně dopředu se nám již nepodařilo vizuály změnit. I katalogy výrobků byly vyrobeny předem a v předstihu distribuovány do obchodů, ale nyní, po vyhlášení rozhodnutí o zastavení kampaně, by již distribuovány být neměly,“ doplnila mluvčí.

Vitalij Kličko je několikanásobným světovým šampiónem v boxu a jako zakladatel opoziční Ukrajinské demokratické aliance pro reformy Udar (Úder) jednou z klíčových postav současného dění na Ukrajině. Jeho mladší bratr Vladimir je rovněž úspěšný boxer.