Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Telefónica O2 prodala podnikateli Komárkovi svoje Informační linky, včetně 1188

  • ČTK
  • 10. 05. 2012 12:26

Skupina KKCG miliardáře Karla Komárka nově vstupuje i do sektoru IT. Od Telefóniky O2 kupuje firmu Informační linky, včetně známého telefonního čísla 1188, píší v dnešním vydání Hospodářské noviny. Převzetí firmy potvrdil deníku mluvčí KKCG Dan Plovajko. Kupní cenu žádná ze smluvních stran nechtěla zveřejnit.

„Skupina KKCG drží 80 % společnosti Informační linky. Zbylých 20 % je stále ve vlastnictví Telefóniky Czech Republic. Máme však na odkup zbývajícího balíku akcií opci,“ řekl deníku Plovajko.

Firma Informační linky vznikla jako informační servis Telefóniky. Poskytuje po telefonu a internetu například údaje o telefonních číslech či službách a provozuje katalog firem, telefonní seznam i internetové mapy. Základ činností skupiny KKCG, složené z 25 firem působících v 11 zemích, tvoří průzkum, těžba a prodej ropy a zemního plynu a působí také třeba v cestovním ruchu. Telekomunikacím a IT technologiím se však zatím nevěnovala.

„Chceme rozšiřovat naše investiční portfolio o společnosti z nových segmentů a oborů, ve kterých vidíme potenciál na růst do budoucna. Informační linky jsou lídrem trhu v oboru hlasových služeb,“ uvedl mluvčí KKCG. Zásadní změny služeb nově získané firmy zatím KKCG nechystá.

Cenu, za kterou byly Informační linky prodány, společnosti nezveřejnily. Už v únoru ale Telefónica oznámila, že očekávaný zisk z prodeje odhaduje asi na 200 milionů korun. „Číslo, které jsme v únoru uvedli, zhruba platí,“ řekl deníku mluvčí Telefóniky Hany Farghali.

Skupina KKCG předloni díky mimořádným prodejům majetku vydělala rekordních více než 14 miliard Kč čistého zisku. Její loňské výsledky zatím známy nejsou. Podobný vstup do nového segmentu trhu jako nyní s Informačními linkami předvedla skupina také minulý rok, kdy se koupí podílu v Sazce společně se skupinou PPF zapojila do odvětví hazardních her, píší HN.