Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Teleshoppingová Inzert TV po roce a čtvrt skončila

Čistě reklamním stanicím se na českém trhu nedaří.

Reklamní televizi Inzert TV ke konci ledna zanikla vysílací licence. Stanice vysílala rok a čtvrt, od konce listopadu 2012. Teleshoppingový program byl program zaměřený výhradně na prezentaci a přímou nabídku zboží a služeb. Vysílal v pozemním multiplexu 4 Radima Pařízka. Původně chtěl jít na satelit, to ale neuskutečnil.

Rada pro vysílání dnes informovala, že ukončit program se rozhodl sám provozovatel stanice, společnost InzertMax. Tu zprvu vlastnili Tomáš Fuxa a Strahinja Ivošević, loni v létě v ní menšinový, čtvrtinový podíl získala investiční společnost Conseq Investment Management ovládaná Janem Vedralem. Nyní je InzertMax v likvidaci.

Inzert TV je v poslední době druhým podobným projektem, který zmizel z televizního trhu kvůli tomu, že dostatečně nevydělával. Loni po zhruba dvou měsících vysílání ukončila svou činnost reklamní televize TipTV Zdeňka Slámy Radka Pažouta.

Krachu se už v létě 2007 dočkala první teleshoppingová stanice TopTV vedená a spoluvlastněná tehdy Kateřinou Fričovou, později ředitelkou programu České televize. Podnikatele Karla Komárka mladšího to stálo zhruba 100 milionů Kč.