Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Televize Barrandov nasadila proti „Očím“ na Nově politickou diskusi Témata týdne

Nový půlhodinový týdeník moderuje Zdeněk Šarapatka.

Zdeněk Šarapatka. Foto: TV Public

Zdeněk Šarapatka. Foto: TV Public

Poprvé 9. ledna večer – od 22.05 do 22.40 – vysílala televize Barrandov „politickou diskusi s nejdůležitějšími aktéry událostí uplynulého týdne“ nazvanou Témata týdne. Z programových plánů stanice vyplývá, že vysílat by se měla každou středu po 22. hodině. Tedy v čase, v němž konkurenční Nova vysílá obnovený publicistický týdeník Na vlastní oči.

Hegemonii Novy ale nenabourala. Témata týdne zaujala 92 tisíc diváků starších patnácti let, tedy 3,5 % těch, kteří byli zrovna u obrazovek. Na vlastní oči včera sledovalo 717 tisíc lidí, podíl na sledovanosti činil 24 %.

Diskusi moderuje Zdeněk Šarapatka, který uváděl na brněnské televizi B-TV, televizi Public či rádiu Bonton. Dá se předpokládat, že Empresa Media, jež Barrandov provozuje, využije stejně jako v Hlavních zprávách i redaktory časopisu Týden, který rovněž vydává.