V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Televize Barrandov rozšíří zpravodajství, dvacetiminutové První zprávy půjdou od 18.45

Stanice v červnu po půl roce zrušila publicistickou relaci Dobrý večer, Česko! a nyní dává jen tříminutové Rychlé zprávy po půlnoci.

Tomio Okamura při zkouškách natáčení pořadu Dobrý večer, Česko. Foto: TV Barrandov

Dobrý večer, Česko! bylo v prvním pololetí letoška zatím posledním pokusem dělat velké zprávy, respektive publicistiku. Moderovat je měl i Tomio Okamura, nynější senátor a prezidentský kandidát. Nakonec ale nenastoupil. Foto: TV Barrandov

O deset minut dřív než dosud první večerní zpravodajská relace - ta na Primě - budou začínat První zprávy, nová zpravodajská relace televize Barrandov, se stopáží 20 minut. Poprvé půjde v úterý 1. ledna 2013. Stanice to zveřejnila v programových plánech.

Bude tak televizí, která dá večerní zprávy nejdřív, a to před Primou (začíná v 18.55), Českou televizí (její Události chodí od 19.00) a Novou (ta Televizní noviny nasazuje od 19.30). Název relace je téměř totožný s tím, který v minulosti používala Prima. Ta na podzim 2006 přejmenovala svůj Zpravodajský deník právě na 1. zprávy, které tehdy šly od 19.00.

Barrandov nyní dává jen tříminutové Rychlé zprávy - ty od konce srpna běžely od 17.50, od října se přesunuly do časů kolem půlnoci až půl jedné. Sledovanost se tím příliš nezměnila, zůstává řádově v desítkách tisíc diváků. Stanice letos od konce ledna do konce června vysílala také publicistický formát Dobrý večer, Česko!, desetiminutové rozhovory od 19.55.

Nový rok a Silvestr

V první den roku 2013 bude po zprávách v 19.05 následovat druhá část záznamu Karla Gotta z Lucerny z 8. prosince, od 20.05 půjde československý film podle Smoljaka a Svěráka Trhák, od 21.50 pak Barrandovská abeceda s umělci s příjmeními od A a od Z - princip pořadu kopíruje někdejší show socialistické Československé televize Abeceda.

Silvestrovskou show televize Barrandov nazvala Silvestr jak Hron, provázet jí bude Vladimír Hron, za doprovodu hereček Kateřiny Brožové a Pavly Tomicové. Pásmo, které zahrne speciály pořadů Barrandovský videostop a Vtip za stovku, poběží 31. prosince od 20.00 do půlnoci.