Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Televize Barrandov uvádí nedělní magazín pro náctileté Zóna In 5 Angels

Zona In 5 Angels. Foto: TV Barrandov

Zóna In 5 Angels. Foto: TV Barrandov

Televize Barrandov uvádí zábavně-publicistický magazín pro děti a náctileté Zóna In 5 Angels, zaměřený na módu, kulturu či mezilidské vztahy. Moderovat ho bude dívčí skupina 5 Angels, poprvé se bude vysílat v neděli 20. května od 8.20 do 9.05.

Hosty prvního dílu budou Lucie Vondráčková, Martin Harich, Jiří Mádl, Jakub Štáfek, syn Janka Ledeckého Jonáš, dcera Dany Batulkové Mariana Prachařová, iluzionista Radek Bakalář či herečka a dabérka ságy Stmívání Ivanu Korolovou.

Od Barrandova je to další útok na diváckou skupinu 4-14 let, v níž je stanice nejúspěšnější, ale kterou dosud oslovovala hlavně televize veřejné služby. Od 7.35 do 9.35 dává své Studio Kamarád, tradiční nedělní vysílání pro děti, veřejnoprávní ČT1.

ČT se v červnu chystá zveřejnit projekt samostatného dětského kanálu.