Televize Barrandov zruší publicistiku a dokumenty po 19. hodině, místo ní vrátí Animáček

Pořad Animáček je spojený se stejnojmenným časopisem, který vydává majitel Barrandova

Pořad Animáček je spojený se stejnojmenným časopisem, který vydává majitel Barrandova

Televize Barrandov po čtyřech měsících ustupuje od plánu konkurovat větším stanicím mezi 19. a 20. hodinou publicistickými magazíny a dokuemnty a vrací do vysílání pásmo animovaných seriálů pro děti Animáček. Počínaje úterým 30. dubna se spotřebitelský magazín Kolik to stojí z času 19.15 přesouvá na poledne a ruší se dokumenty od 19.35.

Z původní „zpravodajské hodiny“ tedy zůstávají Hlavní zprávy od 18.45 a Otázky dne od 19.05. Od 19.15 pak bude následovat až do hlavního pořadu po 20. hodině Animáček, který Barrandov nedávno zrušil. Zpravodajská hodina od sedmi do osmi měla katastrofální sledovanost, která padala někdy až pod deset tisíc diváků. Programové vedení se to snažilo vylepšit zařazením dokumentů po půl osmé, ale zřejmě to příliš nepomohlo.

„Nasazujeme oblíbený blok Animáček s reprízami ranních animací pondělí až pátek Tom a Jerry, Šmoulové, o víkendu Lokomotiva Tomáš, Šmoulové a doplněno Mrňousky,“ informovalo o změně programové oddělení Barrandova.

Návrat Animáčku na původní čísla sledovanosti jistě Barrandovu ztíží fakt, že stejně zaměřený programový blok nasadil do času od 18.30 do 20.00 konkurenční kanál Novy Smíchov, od 23. prosince.