Televize pustila ke zprávě o zabití Chérifa Chekatta I Shot the Sheriff

  • ČTK
  • 14. 12. 2018 18:45

Francouzská zpravodajská stanice BFMTV se dnes omluvila za to, že ve čtvrtek ve svém vysílání zahrála skladbu Boba Marleyho s názvem I Shot the Sheriff (Zastřelil jsem šerifa). Pobouření výběr hudby vyvolal proto, že song zazněl jako podkres k záběrům ze Štrasburku poté, co policisté zastřelili pachatele atentátu na vánoční trhy Chérifa Chekatta. Informovala o tom agentura AFP.

Devětadvacetiletý Chekatt unikal dva dny, než se jej podařilo francouzským bezpečnostním složkám vypátrat ve štrasburské čtvrti Neudorf. Chekkat začal při střetu jako první střílet, načež jej členové specializované zásahové jednotky zabili. Právě v rámci zvláštního vysílání k dopadení a smrti hledaného Chekatta, který zabil čtyři lidi, zazněla na BFMTV píseň ikony jamajského reggae Marleyho, kterou později nazpíval i Eric Clapton.

Řada diváků označila na sociálních sítích použití písně jako doprovodu k záběrům ze Štrasburku za nepatřičné. „BFM právě živě vysílala I Shot the Sheriff. Asi se zbláznili,“ uvedl jeden na Twitteru. „Nejsem si jistý, že I Shot the Sheriff je tou nejlepší hudbou, kterou mohla dnes večer BFM zvolit,“ napsal další.

Dnes se stanice omluvila a uvedla, že píseň se do vysílání dostala omylem. „Technický tým zodpovědný za zvuk uznává, že zapříčinil tento závažný incident,“ uvedla zpravodajská televize, podle níž to bylo chybou „při manipulaci“. Puštění písně bylo selháním lidského faktoru a nedošlo k němu úmyslně, dodala.