Česká televize, Nova i Prima oznámily, kdy hodlají vysílat duely DrahošZeman. ČT už o víkendu naplánovala duel na čtvrtek 25. ledna od 20 hodin, odvysílá ho na ČT1 a ČT24, oba pozvání písemně potvrdili a „moderování bylo tradičně nabídnuto Václavu Moravcovi„. Nova dnes avizovala debatu na neděli 21. ledna ve 20.00. Prima tu svou plánuje na úterý 23. ledna ve 20.15, a to z Hudebního divadla Karlín s kapacitou 921 míst. „Pozváni byli oba kandidáti. Prezident Miloš Zeman pozvání do debaty přijal, na odpověď Jiřího Drahoše čekáme,“ sdělila Nova. I Primě Zeman potvrdil, na Drahoše se čeká. Ten hodlá jít jen do dvou duelů – na ČT a pak na televizi, kterou vybere Zeman.

Televize KinoSvět a War řídí Zacha Kučera

Milan Zacha Kučera

Milan Zacha Kučera

Televizní stanice KinoSvět a na říjen chystaná War svět válek mají od 1. srpna nového kreativního a marketingového ředitele, je jím Milan Zacha Kučera, odborník na záhady, tajemství a vojenství, který dosud pracoval jako manažer ve finančním sektoru, předtím v oblasti cestovního ruchu. Teď se bude naplno věnovat svému koníčku, jemuž věnoval veškerý volný čas. „V Milanu Zachovi Kučerovi získáváme nejen odborníka na slovo vzatého, ale i zapáleného tvůrce, který naplní obě obrazovky exkluzivním českým, slovenským a polským obsahem, nejen svým, ale i svých spolupracovníků a kolegů,“ věří Leoš Pohl, majitel Československé filmové společnosti, která obě stanice šíří.

Zacha Kučera je držitelem ceny Egona Erwina Kische za knihu Největší tajemství Třetí říše a autorem dalších dvou titulů Archeoastronautické pověsti a Ocelové město. V roce 2015 mu byla Klubem psychotroniky a UFO udělena cena za dvacetiletou badatelskou a publikační činnost. Přednáší a vystupuje v knihovnách, muzeích a dalších institucí v Česku, na Slovensku a v Polsku. Pro Pohla bude nejdřív chystat publicistické Tajemné horizonty, následně seriály o tajných společnostech, o výzkumu nacistického podzemí v Polsku, o tajemství templářů i o UFO.

War svět válek

Z marketingových materiálů stanice War svět válek

V oblasti marketingu obou televizních stanic chce nový manažer oslovit a přitáhnout k oběma stanicím všechny, kteří se zajímají o záhady a tajemství a o svět vojenství: „Z vlastní zkušenosti vím, že jde o rozsáhlá společenství chytrých a zvídavých lidí, kteří uvítají pomocnou ruku na své pouti za poznáním a dobrodružstvím.“