V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Televize KinoSvět startuje celoplošně

Stanice Leoše Pohla a Jana Jurky jde do zemské televizní sítě Radima Pařízka a večer také na satelitní Skylink.

Stanislav Motl se proslavil hlavně v pořadu Na vlastní oči televize Nova. Foto: KinoSvět

Stanislav Motl se proslavil hlavně v pořadu Na vlastní oči televize Nova. Foto: KinoSvět

V 19.30 dnes 29. září začíná dokumentární televizní kanál KinoSvět vysílat celoplošně. Zároveň rozšíří program. „KinoSvět přichází s tím, o co mají diváci z věkové skupiny 15–54 let největší zájem. Tedy se záhadami a s celovečerními hranými a dokumentárními filmy,“ uvedl Leoš Pohl, jednatel skupiny Mediapoli Group, do níž Kinosvět patří.

Stanice bude nově vysílat v televizní Regionální síti 7 firmy Progress Digital Radima Pařízka, s dosahem na 85 % území republiky, čímž zpětinásobí své dosavadní pokrytí. Dosud byl totiž k dispozici jen v Pohlově Regionální síti 4 pro Prahu a okolí, kde startoval loni v březnu, a v Regionální síti 9 pro Mostecko (dosah 0,7 %), v níž se šíří od listopadu.

Ode dneška zároveň bude od 20 do 22 hodin k dispozici také zdarma na satelitní platformě Skylink.

Program KinoSvěta první týden, co bude vysílat celoplošně

Program KinoSvěta první týden, co bude vysílat celoplošně

  • Po půlnoci až do šesté ranní hodiny bude KinoSvět každý den vysílat pořady bez komentáře. Připraveny jsou mimo jiné záznamy z evropských moří a z Atlantského oceánu, keňského safari, jihovýchodní Kréty i z pražského Václavského náměstí.
  • Každý všední den v 11 hodin je na programu hodinový blok Retro, věnovaný především české a československé historii, politice a kultuře. Připomene zlomové události, dobové dokumenty, cykly o hradech a zámcích a o šlechtických rodech, spartakiády a další.
  • Dětské okno Minisvět je na programu denně od 17 do 18 hodin. Přijde s pohádkami a animovanými filmy, třeba s Pepkem námořníkem či Kocourem Vavřincem. Od 18 hodin pak jde celovečerní film. Čas od 20 do 21.30 je vyhrazen dokumentům, s tématy historie, vojenství, vesmír, životní styl včetně vaření, od 21 hodin půjde v prvním měsíci (počínaje 3. říjnem) dvacetidílný cyklus z filmotéky UNESCO Skryté poklady.
  • A od 21.30 do 22.00 pak známým českým lovcům záhad a jejich patrání (v sobotu a v neděli v tentýž čas půjde reprízový výběr ze všedních dní). Jsou mezi nimi Stanislav Motl, Arnošt Vašíček, Otomar Dvořák a již zesnulý Ivan Mackerle. Cyklus odstartuje Motlovým dokumentem Obětovaní lidé.
  • Čas od 22 hodin je pak vyhrazen opět filmům. Napoprvé to dnes bude americký snímek Císař z roku 2012 v hlavní roli s Tomy Lee Jonesem coby generálem Douglasem MacArthurem.