Prezident Miloš Zeman by si „velice přál“ personální změny v České televizi. Řekl to v televizi Barrandov, bez upřesnění, koho by se měly týkat. Připomněl, že takové změny nemůže dělat prezident, ale mohou je spustit poslanci, když dvakrát zamítnou výroční zprávu o hospodaření České televize. „Tak uvidíme, jestli to udělají,“ pověděla hlava státu.

Televize Metropol nasazuje čtrnáctideník Art Time

Pražská televize Metropol zařazuje do vysílání dokumentární seriál Art Time. Poprvé se bude vysílat ve středu 12. března. Půjde o čtrnáctideník, se stopáží 30 minut, uváděn bude vždy ve 20.00. Zabývat se hodlá současným uměním, designem a architekturou, včetně portrétů jednotlivých umělců.

Přichystáno je 12 dílů, s tématy Ženy (tvorba Veroniky Drahotové, Karin Zadrick, Hany Babák a Anny Mareškové), Sklo, Malba, Šperk, Sběratelé, Architektura, Socha, Design, Erotika v umění, Film, Foto a Et cetera – Řím. Moderátorkou pořadu je Hana Burdová.

„Art Time je tady pro všechny, kteří stojí o to rozeznat rozdíl mezi dekorací a uměním,“ prohlásila Kateřina Černá, výkonná a programová ředitelka Metropolu a dramaturgyně a režisérka nového pořadu.