V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Televize Metropol umožní divákům posílat přes mobilní aplikaci videa do vysílání

Televize Metropol uvádí projekt a mobilní aplikaci Vaše oči pro Android a iOS, která umožňuje natáčet vlastní videa a posílat je z ulice přímo do televize. Klipy Metropol využije ve vysílání a zároveň je aplikace, vyvinutá studiem Bioport Software Labs, publikuje na kanálu na kanálu na YouTube.

Videa je možné posílat do zpravodajství i lifestylových magazínů. „Interaktivita a vzájemná komunikace s diváky je důležitou součástí naší strategie. Zapojování veřejnosti do vysílání pomocí moderních komunikačních technologií vnímáme jako princip, který by se měl prolínat celou televizí,“ podotkl generální ředitel Metropolu Marek Vítek.

Novou technologii si budou moci poprvé vyzkoušet návštěvníci Open Air Festivalu, od 9. do 11. srpna v Panenském Týnci. Klipy se mohou dostat do videoklipu k písni Diplomat skupiny Mandrage.

Na webu projektu se sestavuje žebříček, podle počtu zhlédnutí či zmínek na síti Twitter získávají body, respektive karmu. Prvních dvacet uživatelů dostane každý měsíc od Metropolu peníze - 1500 Kč pro prvního, 5000 Kč pro nejlepší video.