Televize Metropol začala znovu natáčet, stanici řídí Kateřina Černá

Natáčení na flotile Nepomuk u Karlova mostu. Foto: Mladá fronta

Natáčení na flotile Nepomuk u Karlova mostu. Foto: Mladá fronta

Vydavatelství Mladá fronta oživuje prostřednictvím dceřiné firmy MF TV v minulosti téměř zkrachovalou televizi Metropol, jejíž aktivity vyjma původní firmy nedávno přebrala. Výkonnou a programovou ředitelkou obnoveného programu je nově Kateřina Černá, televizní divize Mladé fronty pod jejím vedením začala natáčet lifestylové pořady.

Jejich tvářemi zůstávají Martin Severa, Petra Slancová a Vojtěch Lavička, kteří už na Metropolu a také sesterské Pětce, která skončila, moderovali, nově přibyly Lenka Vacvalová, Veronika Hong, Hanka Kynychová a Helena Brabcová. Kynychová je známá cvičitelka, Hong uvádí pořad Digiport, který televizní divize Mladé fronty už rok vyrábí pro kanál Fanda televize Nova.

Nové moderátorky budou uvádět pořady určené „především cílové skupině žen, které chtějí žít aktivně,“ uvedla Mladá fronta. „Plánujeme zasáhnout celou věkovou strukturu od dětí až po seniory,“ načrtla směřování obnoveného vysílání šéfka programu Černá, „Metropol nadále stojí na aktuálním zpravodajství z Prahy, doplněném o lifestylové formáty a kulturní servis.“

Diváci nyní mohou pravidelně sledovat nové zpravodajské a lifestylové pořady, jako například Pražský expres, Koktejl, Supermáma a Na vrcholu. Televize plánuje natáčet na výjimečných místech ve veřejném prostoru v Praze a být tak blízko reálnému a aktuálnímu životu Pražanů.

Signál Metropolu pokrývá celou Prahu a 65 % Středočeského kraje, může jej tedy naladit až 2,1 milionu obyvatel Česka.