V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Televize Metropol začala opět vyrábět pořady, Mladá fronta žádá o novou licenci

V programu se objevily premiérové pořady Víkend a Týden v Praze.

  • ČTK
  • 10. 04. 2013 15:31
Pražské studio Metropolu pro živé pořady se odmlčelo v pátek 1. února 2013

Původní studio Metropolu pro živé pořady se odmlčelo v pátek 1. února 2013

Televize Metropol, která svým signálem pokrývá přes dva miliony lidí v Praze a středních Čechách, se připravuje na opětovný plnohodnotný rozjezd vysílání. Od tohoto týdne zařadila aktuální zpravodajství z hlavního města, přibyly také nové pořady doplněné sestřihem dřívějších magazínů. ČTK o tom informovala Pavlína Míčová z vydavatelství Mladá fronta, jež letos vysílání převzalo.

Televize zahájila činnost v květnu 2011 jako součást společnosti Metropol TV, která se ale kvůli problémům s hospodařením ocitla v insolvenčním řízení. Letos v únoru se proto dohodla s vydavatelstvím Mladá fronta na převzetí obchodních a výrobních činností televize, a to prostřednictvím své dceřiné společnosti MF TV. „Společnost MF TV s.r.o. se společností Metropol TV, s.r.o. nemá žádný právní vztah,“ zopakovala Míčová.

Mladá fronta se navíc rozhodla nespoléhat na televizní licenci, kterou drží Metropol TV, a požádala radu o vlastní. Zadlužená Metropol TV zároveň žádá o ukončení svého „televizního podnikání“. „Dne 9. dubna 2013 bylo radě pro vysílání doručeno oznámení provozovatele Metropol TV o ukončení vysílání programu Metropol k 1. červenci 2013, čímž platnost licence zanikne,“ řekla ČTK předsedkyně rady Kateřina Kalistová.

Nová firma nyní připravuje pro TV Metropol nové studio a hledá nové tváře, jež se mají objevit po boku již známých osobností. „Osloveny budou všechny cílové skupiny, od dětí až po seniory,“ poznamenala Míčová.

V programu se již objevily například premiérové pořady Víkend a Týden v Praze, při výrobě zpravodajství televize spolupracuje například s další divizí vydavatelství Euro E15. Televize v posledních měsících vysílala pouze sestřihy dřívějších pořadů, aktualizovány nebyly ani její internetové stránky. Konečnou podobu vysílání televize teprve představí.

TV Metropol zahájila vysílání prostřednictvím kabelových operátorů v roce 2010. V létě v roce 2011 začala vysílat v multiplexu 3. Na financování televize se podílel podnikatel Luboš Měkota, který letos v březnu náhle zemřel. Televize Pětka, která také patřila pod Metropol TV, své vysílání ukončila letos v únoru.

Věřitelé své pohledávky vůči firmě Metropol TV uplatňují v insolvenčním řízení, v němž vystupuje původní firma, která sama požádala o prohlášení úpadku. Za firmou Metropol TV zůstává dluh 235 milionů Kč, loni měla ztrátu 131 milionů.