V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Televize Nova a Markíza chystají na rok 2013 další SuperStar, už šestou

Televize Nova a Markíza z mediální skupiny CME uvedou příští rok další společný ročník talentové soutěže SuperStar podle zahraniční licence od Fremantle Media, tentokrát pošesté - první tři ročníky tu byly výhradně české (2004, 2005, 2006), následovaly československé (2009, 2011).

V několikaměsíční soutěži o nejlepší zpěvačku či zpěváka se bude hrát o 2,5 milionu Kč (100 tisíc eur). V půli listopadu zahájí konkurzy, mají trvat do poloviny prosince. Postupně proběhnou v Košicích, Banské Bystrici, Ostravě, Brně, Bratislavě a v Praze.

V bulváru se zároveň s dnešním oficiálním ohlášením dalšího ročníku začaly objevovat zvěsti, že místo moderátora posledních tří sérií Leoše Mareše by měla nový ročník za českou stranu uvádět Tereza Pergnerová.

První série SuperStar v roce 2004 měla průměrnou sledovanost 2,7 milionu diváků, přes 62 % lidí u obrazovek. Další sérii sledovalo „jen“ 2,3 milionu (53 %), pak zájem dál klesal.

V roce 2008 dávala Nova podobnou show X Factor, na jaře 2011 Nova s Markízou uvedly společnou talentovou show Hlas Česko Slovenska, další ročník vysílaly letos na jaře.