Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Podívejte se na fotografie a prezentace.

Televize Nova přebírá od Centrum.cz komunikátor ICQ, bude v něm prodávat reklamu

Televize nova se 14. března stane hlavním strategickým partnerem webového komunikátoru ICQ pro Českou a Slovenskou republiku. V rámci partnerství se ujme role přeprodejce reklamního prostoru na ICQ, oznámila dnes.

Spolupráce má kromě toho zahrnovat vzájemné provázání ICQ a online portfolia Novy, včetně videoobsahu. ICQ se tak například objeví i na stěžejních portálech Nova.cz a Markiza.sk.

Konkrétní podobu spolupráce představí Nova na tiskové konferenci příští úterý 17. ledna.

„Včera (ve středu) jsme společně s ICQ informovali mediální agentury, že společnost Centrum Holdings přestane od 13. března 2012 přeprodávat reklamní prostor ICQ v ČR,“ řekl ČTK bez dalších podrobností Jiří Hájek, mluvčí Centrum Holdings, která provozuje portál Centrum.cz.

ICQ v Česku nabízí jednak klienta pro samotnou komunikační službu, tedy program pro posílání zpráv mezi uživateli přes internet v reálném čase, a také obsahový web ICQ Zones, do kterého Centrum dosud dodávalo obsah. Centrum si zároveň mohlo návštěvníky ICQ Zones započítávat do své celkové návštěvnosti.

Návštěvnost v Česku upadá

ICQ počet uživatelů své komunikační služby oficiálně nesděluje. Obecně ale jejich množství klesá s masivním nástupem Facebooku a dalších sociálních sítí. Web ICQ měl podle statistiky NetMonitor loni v listopadu přes 376 tisíc uživatelů, což představuje meziroční pokles o 40 %.

Centrum, které fungovalo jako zastoupení ICQ a dodavatel obsahu pro ČR a Slovensko, podle neoficiálních informací nedávno vypovědělo spolupráci s ICQ na Slovensku kvůli klesajícím výnosům a ke stejnému kroku se firma chystala i v Česku, píše ČTK.

ICQ vytvořila v roce 1996 izraelská společnost Mirabilis. Po počátečním úspěchu ji v roce 1998 převzala AOL. Ta ji v roce 2010 prodala ruské Digital Sky Technologies.