Ve čtvrtečním rozhovoru s MF Dnes prezident Miloš Zeman zopakoval svou výzvu k personálním změnám v České televizi, opět v souvislosti s možným neschválením výročních zpráv ČT. Těmi se bude v úterý 27. března zabývat volební výbor. Pokud je neschválí, dochází k výměně Rady ČT, potažmo potenciálně i ředitele. „Záleží ale nikoli na mně, nýbrž na politicích, kteří k tomu mají vztah, jaké vedení ČT si vlastně přejí,“ prohlásil Zeman.

Televize Nova spouští internetový filmový kanál Voyo Cinema

Pod hlavičkou videoportálu Voyo.cz začal dnes fungovat filmový kanál Voyo Cinema. Každý den přehrává 16 hodin filmů z knihovny Voyo.cz, vždy od 8 do 24 hodin. Pro předplatitelé Voya je kanál zdarma, pro ostatní je bezplatně na zkoušku od 4. června dál, vždy jen na týden.

Voyo Cinema

Voyo Cinema

„V rámci jednoho týdne se představí 28 filmových titulů, které budou postupně v průběhu sedmi dnů rotovat různými časovými sloty,“ uvedla Nova. Každý den ve 20 hodin je zařazen slot Film dne, v pátek od 20 hodin Film týdne.

Pro začátek jde o mýtický příběh Barbar Conan, české historické drama Habbermanův mlýn, biografické Fighter, komediální Juno, akční thriller Utržený ze řetězu nebo animovaná komedie Gnomeo & Juliet.

Vysílání Voyo Cinema bude dostupné stejně jako Voyo.cz brzy také v iPadech a ve vybraných „chytrých“ televizorech, slibuje Nova.