Televize Nova začne natáčet seriály Policie Modrava a Doktoři z Počátků

Kriminální seriál, jehož výrobu Nova před lety zastavila, by se mohl objevit na kanále Smíchov, jenž zatím recykluje staré zábavní pořady.

  • ČTK
  • 10. 04. 2013 14:52
Hlavní roli policistky působící v šumavské Modravě představila Soňa Norisová. Foto: TV Nova

Hlavní roli policistky působící v šumavské Modravě představila Soňa Norisová. Foto: TV Nova

Televize Nova v letošním roce začne natáčet krimiseriál Policie Modrava a chce vzkřísit i tradiční zábavní pořady. Ty by se mohly objevit na stanici Smíchov, pro kterou televize vyvíjí vlastní komediální formát. ČTK to řekl generální ředitel Novy Jan Andruško, podle kterého televizní zábava na českém trhu v současnosti chybí.

Policii Modrava původně Nova plánovala právě jako seriál - začala jej vyrábět na podzim 2008, o pár měsíců později ale výrobu na Šumavě, v odlehlé části republiky daleko od centra, zastavila - údajně kvůli finanční krizi. Do vysílání pak opakovaně nasadila jen pilotní film k seriálu.

„Pracujeme na vlastní tvorbě, která bude odpovídat zaměření Smíchova. Rýsují se nám nějaké směry, kterými bychom se chtěli vydat. Žádný z nich ještě není finální, hodnotíme koncepty z mnoha různých hledisek, rádi bychom však angažovali české komiky, a to spíše neokoukané tváře,“ řekl Andruško s tím, že televize má pro tuto oblast připraveno několik formátů. Na zábavu zaměřená stanice Smíchov zahájila vysílání koncem loňského prosince.

Nova už s některými mladými komiky spolupracuje, další nové tváře hledá například v divadlech, klubech či rádiích.

Na zábavních show Nova stavěla večerní program především na konci 90. let, kdy vysílala pořady s populárními osobnostmi jako byly Novoty, Horoskopičiny, Hogo-fogo či Zlatíčka. Některé z těchto formátů, které svého času dosahovaly až 50% procentního podílu na publiku, Nova oprášila na nové stanici Telka spuštěném v únor.

Nových původních pořadů se brzy dočká také hlavní kanál Nova. „V minulém týdnu jsme zahájili natáčení nového seriálu z vesnického lékařského prostředí s názvem Doktoři z Počátků. V tom nejlepším duchu navazujeme na naši stávající vysoce oblíbenou seriálovou původní tvorbu. V následujících měsících také začneme natáčet krimiseriál Policie Modrava,“ uvedl Andruško.

Kreativní producentkou Doktorů z Počátků je Lenka Hornová, režiséry budou Jiří ChlumskýLibor Kodad.

Představitelé seriálu Doktoři z Počátků. Foto: TV Nova

Představitelé seriálu Doktoři z Počátků. Foto: TV Nova