Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Televize Nova zavádí kvůli Voříškově odchodu model s jednou tváří hlavních zpráv

Páteční a sobotní Televizní noviny bude moderovat sama Markéta Fialová. Karel Voříšek zmizel z obrazovky kvůli kauze s StB.

  • ČTK
  • 06. 12. 2012 17:20
Markéta Fialová nyní uvádí prezidentské speciály Cesta na Hrad. Foto: TV Nova

Markéta Fialová nyní uvádí prezidentské speciály Cesta na Hrad. Foto: TV Nova

Hlavní zpravodajskou relaci televize Nova Televizní noviny bude v pátek a sobotu prozatím uvádět pouze Markéta Fialová. Zbylé dny bude moderovat dvojice Lucie Borhyová a Rey Koranteng. ČTK to řekla mluvčí Novy Marie Fianová. Fialová Televizní noviny v minulosti moderovala s Karlem Voříškem, který se v souvislosti s nařčením ze spolupráce s StB zatím z obrazovky stáhnul.

„Markéta Fialová je jednou z našich nejoblíbenějších tváří a jednou z nejzkušenějších moderátorek,“ uvedl generální ředitel Novy Jan Andruško s tím, že televize zvažovala mnoho variant, kdo by pořad měl moderovat.

„Nakonec jsme se rozhodli, že tou nejlepší z nich je řešení, kdy Markéta Fialová bude Televizní noviny prozatím moderovat sama. Je to model, který si diváci velmi oblíbili u našich Poledních, Odpoledních i Nočních Televizních novin, a který se bude obecně týkat pouze pátků a sobot,“ uvedl Andruško.

Fialová moderuje i prezidentský speciál Cesta na Hrad, ve kterém zpovídá prezidentské kandidáty. Pořad Nova vysílá ve čtvrtek po desáté večer.