Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Televize Nova zdvojnásobila provozní zisk, tržby stouply téměř na miliardu korun

Šéf CME Adrian Sarbu podle výsledků 3. kvartálu vidí na televizních trzích „smíšené oživení“.

  • ČTK
  • 26. 10. 2011 10:48

Americká mediální společnost Central European Media Enterprises (CME) se ve třetím čtvrtletí přehoupla do základního provozního zisku 8,9 milionu USD (159 milionů Kč) z loňské ztráty 4,5 milionu USD. Vlastník televize Nova a dalších stanic ve střední a východní Evropě v dnešní zprávě sdělil, že jeho tržby vzrostly o 23 % na 165,5 milionu USD.

Tržby z televizního vysílání CME v České republice ve třetím čtvrtletí vzrostly proti loňsku o zhruba 8 milionů na 55,3 milionu USD a byly nadále s přehledem nejvyšší ze všech zemí, kde CME působí. Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) z českého vysílání stoupl o téměř 50 procent na 21,1 milionu USD.

Celé skupině vzrostl OIBDA za devět měsíců dvojnásobně na 85,8 milionu dolarů a tržby narostly o 23 procent na 587,9 milionu USD. Šéf CME Adrian Sarbu uvedl, že firma pro celý rok čeká tržby 850 milionů USD a zisk OIBDA 166 milionů USD.

Proti červencovému odhadu se výhled tržeb zlepšil o téměř 20 milionů USD. Sarbu uvedl, že trhy televizní reklamy, kde CME působí, zaznamenávají „smíšené oživení“.

Na standardní provozní úrovni utrpěla CME v posledním čtvrtletí ztrátu 12,9 milionu USD, která byla proti loňsku zhruba poloviční. Za devět měsíců ztráta činila 18,9 milionu, zhruba tolik jako ve stejném období loni.