V Cannes se rozdávali Lvi v kategorii Film Craft, ale na české práce se nedostalo. VMLY&R neproměnila ani jednu ze tří svých nominací. Zůstává ale jedinou českou agenturou, která své práce dostala na shortlist a další šanci má v kategorii PR. Grand Prix z kategorie Film Craft mají agentury Final Cut a Droga5 za kampaň pro noviny The New York Times. V soutěži Young Lions bohužel české týmy nedosáhly na první tři pozice v kategoriích Print ani Marketers.

Televize Nova zvýšila kvartální tržby i zisk o 6 %

Čisté příjmy bermudské mediální společnosti Central European Media Enterprises (CME), která v tuzemsku vlastní televizi Nova a její odnože, v prvním letošním čtvrtletí činily 50,32 milionu dolarů, což je pokles o 2,4 %, respektive bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů růst o 6,4 %. Provozní zisk před odpisy a amortizací (OIBDA) při zachování kurzů vzrostl o 6,1 % na 14,95 milionu dolarů. Uvedla to dnes CME.

Ta kromě Česka působí také na Slovensku, v Bulharsku, Rumunsku a ve Slovinsku. Čisté příjmy celé firmy ve čtvrtletí činily 146,6 milionu dolarů, což je pokles o 6,5 %, respektive růst o 1,6 % bez zahrnutí vlivu kurzových změn. Firma v kvartálu zaznamenala propad příjmů z televizní reklamy o 10 %.