Náš newsletter tradičně přešel na letní provoz: v červenci a srpnu chodí jednou týdně, a to v pondělí.

Televize Pětka dluží 160 věřitelům desítky milionů korun

Majitel televize, společnost Metropol TV, má na uhrazení dluhů čas do 19. března. Pokud nezaplatí, má následovat žaloba.

  • ČTK
  • 22. 02. 2013 16:01

Zkrachovalá televize Pětka dluží věřitelům desítky milionů korun. Na dotaz ČTK to dnes uvedl advokát Petr Plášil, který věřitele bude zastupovat. Celkem televize dluží peníze 160 lidem a firmám. Přesná dlužná částka i počet osob, které pohledávky nakonec uplatní, budou podle Plášila známy příští týden, až bude mít od klientů plné moci.

Majitel televize, společnost Metropol TV, má na uhrazení dluhů čas do 19. března. Pokud nezaplatí, bude podle Plášila následovat žaloba. „Vývoj bude takový, že se udělá předžalobní výzva. Uvidíme, jak na to zareagují. Předpokládám, že věřitelé budou preferovat mimosoudní vyřešení sporu, narovnáním a podobně,“ řekl ČTK advokát.

TV Pětka, která vstoupila na tuzemský trh loni v říjnu, ukončila vysílání 4. února. Stanice se potýkala s problémy od konce roku 2012, kdy ji přestal financovat podnikatel Luboš Měkota. Zájem o koupi TV Pětka a její sesterské televize Metropol TV poté projevila společnost Empresa Media, vlastnící na televizním trhu TV Barrandov.

Televize Pětka se orientovala na původní českou zábavu. Jejím hlavním pořadem byl časosběrný dokument o zpěvačce Ivetě Bartošové, který měl koncem loňského roku vyvrcholit koncertem v Lucerně. V polovině prosince ale televize oznámila, že se koncert neuskuteční. Kromě původních zábavních pořadů Pětka plánovala vysílat i vlastní seriálovou tvorbu nebo britské sitcomy.