Náš newsletter tradičně přešel na letní provoz: v červenci a srpnu chodí jednou týdně, a to v pondělí.

Televize Pětka přestala vysílat, její management dostal výpověď

Do stanice Metropol paralyzované platební neschopností původního investora poslal své lidi Jaromír Soukup, o stanici Pětka nemluví.

Pražské studio Metropolu pro živé pořady se v pátek odmlčelo

Pražské studio Metropolu a Pětky pro živé pořady se v pátek odmlčelo

Zábavní televize Pětka ukončila necelé čtyři měsíce po startu své vysílání. „A jsme vypnutý,“ oznámilo vedení stanice na Facebooku bez dalších podrobností. Potvrzuje to pohled na web Pětka.cz, vysílání neběží ani tam. Sesterská stanice Metropol pořád vysílá. Obě televize ale v pátek 1. února zastavily původní výrobu a jen dokola reprízovaly dřív natočené pořady.

Konec vysílání nastal v 15 hodin, jak potvrzuje i sdělení jednoho z televizních operátorů, společnosti Telefónica O2, která Pětku nabízela ve svých sítích IPTV. „Společnost 11 TV production, s.r.o. (subdodavatel společnosti Metropol TV, s.r.o.) na žádost společnosti Metropol TV, spol. s r.o. ukončila šíření signálu programu TV Pětka. Z toho důvodu není v současné chvíli na pozici 19 žádný vysílaný obsah,“ informuje O2.

Další osud Pětky neumí předvídat ani její dosavadní vedení. „Jako management jsme dnes ráno dostali výpověď,“ řekl ČTK už bývalý generální ředitel Pětky Marek Vítek s tím, že netuší, co se stanicí bude dál.

Celoplošná Pětka odstartovala teprve loni 15. října, jako mladší sestra stanice pro Prahu a střední Čechy Metropol, která začala vysílat v květnu 2011. Obě v posledních na přelomu roku doplatily na to, že jejich původnímu investorovi Luboši Měkotovi, někdejšímu spoluprivatizátoru Mostecké uhelné, policie na podzim obstavila majetek a on tak už nemohl provoz platit.

O Metropol projevil zájem mediální podnikatel Jaromír Soukup, do krizového vedení stanice poslal šéfa své televize Barrandov Roberta Kvapila. Oznámil to dnes, kdy podle informací Médiáře probíhá předávání pravomocí. O Pětce Soukup v dnešním prohlášení nemluví.