Televize Pětka v pořadu Vaše oči využije videa z mobilů od diváků, chce je i školit

  • ČTK
  • 11. 10. 2012 12:22

Televize Pětka, která zahájí vysílání v pondělí 15. října, nabídne pořad Vaše oči, na kterém se budou podílet sami diváci. Pořad je založen na vlastní tvorbě lidí, kteří budou do televize zasílat videonahrávky z aktuálního dění. Na dnešní tiskové konferenci to oznámili zástupci TV Pětka.

„Je to jeden ze strategických pilířů naší televize, který prostupuje napříč vysíláním,“ řekl šéf internetu a nových médií televize Pětka Jakub Liška. Pro amatérské reportéry Pětka připravuje workshopy, kde se setkají s profesionálními režiséry, kameramany a redaktory. „Chceme dát amatérským filmařům příležitost proniknout hlouběji do problematiky natáčení a dále rozvíjet své schopnosti a talent,“ uvedl Liška.

Podle výkonného ředitele TV Pětka Pavla Attela jde o první český televizní pořad, na jehož tvorbě se budou aktivně podílet sami diváci. Projekt, který byl v testovací verzi spuštěn na TV Metropol, má nyní kolem stovky aktivních reportérů. Lidé do redakce zatím odeslali zhruba 500 videí.

Videa mohou lidé odesílat ze svých smartphonů, do kterých si nainstalují aplikaci Vaše oči. Tu si dosud stáhlo více než 1500 lidí. Hned po zaslání budou videa zveřejněna na webu petka.cz/vaseoci. Televize každý měsíc vybere nejzajímavější videa, mezi jejichž autory rozdělí 30 tisíc Kč.