Televize Prima spustila online videotéku Prima Play

Dnes na adrese play.iprima.cz odstartoval online videoarchiv pořadů odvysílaných televizí Prima, nazvaný Prima Play. Pořady se v něm mají objevovat nejpozději den po uvedení v televizi, přehratelné ve dvou kvalitách: 0,5 Mb/s a 1 Mb/s.

Zahrnout by měl jak vlastní tvorbu - a to aktuálně uváděnou i starší -, tak některé akviziční programy, třeba seriál Misfits (Zmetci), Tráva nebo Spartakus: Krev a písek. Narozdíl od služby Voyo konkurenční televize Nova není přístup placený, ale zdarma a bez registrace, provoz má financovat reklama. Nepočítá se rovněž s uváděním předpremiér na internetu, ještě před odvysíláním pořadu v televizi.

„Vždy jsme na internetu hráli druhé, třetí housle, ale to se dramaticky změnilo minulý rok,“ prohlásili na nedávném setkání s novináři právě kvůli videotéce Play zástupci Primy. Loni v září Prima pustila vlastní technologii streamingu (online přehrávání videa), od září do prosince 2011 tak web Primy přivítal 14 milionů unikátních návštěvníků (měřeno Google Analytics); nejsledovanější je show o jídle Prostřeno.

Online videokanál Play má nabídnout veškerou tvorbu Primy na jednom místě. Navzdory tomu ovšem zůstává v provozu jak kanál Show Jana Krause na videoserveru YouTube (ten je podle Primy „zajímavá cesta, jak obsah promovat“), tak sada pořadů na online televizi Seznamu Stream.cz.

Stanice se bude snažit propojit vlastní produkci se sociálními sítěmi, aby se tak snáze propagoval. „Kromě televizního obsahu chceme nabízet obsah sociálně relevantní,“ uvedl Pavel Kohout, šéf nových médií Primy.

Narozdíl od České televize s řadou speciálních aplikací pro různé platformy se Prima nechystá uvést mobilní aplikaci služby Play, ale připravit jen mobilní verzi webu, univerzální pro všechny operační systémy. Množství chytrých telefonů zatím podle ní není tak vysoké, aby se vývoj aplikace vyplatil.

Prima Play. Kliknutím zvětšíte

Prima Play. Kliknutím zvětšíte

Pořady na Prima Play. Kliknutím zvětšíte

Pořady na Prima Play. Kliknutím zvětšíte

Obsah některých reklam není zcela doladěný. Kliknutím zvětšíte

Obsah některých reklam není zcela doladěný. Kliknutím zvětšíte

Sdílejte