V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Televize Prima začne pod novým názvem vysílat 1. ledna 2012 v 6 hodin

V první den roku 2012 v 6.00 ráno se komerční kanál televize Prima změní na Prima family. Orientovat se chce na „zábavu pro celou rodinu“, programový posun má vrcholit v hlavní televizní sezóně - na podzim 2012.

„Hlavním důvodem pro vznik nového kanálu je ještě jasnější profilace všech tří televizních stanic skupiny Prima – od 1. ledna budou všechny naše televize naprosto jednoznačně zaměřené: Prima family na zábavu pro celou rodinu, Prima Cool pro mladé a pro muže a Prima Love plná láskyplného ženského humoru,“ uvedl dnes generální ředitel Primy Marek Singer.

Programový šéf Petr Vladyka ovšem v nedávném rozhovoru pro Česká média prohlásil, že „pro diváky to nebude znamenat v podstatě nic“ a že „změna je víceméně technická“, ne taková, „která se dotkne programu jako takového“.

Prima totiž prakticky mění jednu licenci na druhou, aby se zbavila letité nutnosti vysílat na společných kmitočtech s regionálními studii. Ta dosud vstupovala do vysílání Primy denně dvacet minut po 7. ranní a dvacet minut před 18. hodinou. Svá studia Prima nyní zavírá či prodává, s dalšími pěti sdruženými v Regionální televizní agentuře (RTA) vede vyhrocený spor o další uspořádání ve vysílacích sítích.

Český tým Arény národů. Foto: TV Prima

Český tým Arény národů. Foto: TV Prima

„V roce 2012 posílíme vlastní tvorbu na všech třech kanálech,“ slibuje teď ředitel Singer. Jako jedinou novinku zmiňuje soutěž Aréna národů, kterou ovšem Prima natočila už letos a zatím do vysílání nezařadila. Jak Singer dřív řekl Médiáři, bude mít 13 až 15 dílů a Prima je uvede v týdenní periodicitě.

Kromě toho Prima zachová úspěšné podvečerní Prostřeno!, hodinové zpravodajství i seriál Cesty domů.

„Prima family bude vysílat v multiplexu 2, a proto i pokrytí nové televize zůstane stejné, jako tomu bylo u končící TV Prima,“ uvedla stanice.

Diváci, kteří Primu přijímají z pozemních digitálních sítí, budou muset pro nové nastavení přeladit set-top boxy, případně televizory vybavené příjmem digitálního signálu. Příjemci satelitního či kabelového vysílání nebudou muset udělat nic, nastavení se změní automaticky.