A je to tady! ČTK zveřejnila hromadné foto ze své říjnové oslavy z pražského Žofína, kde slavila svých 100 let. Najít na snímku šéfredaktora Médiáře není těžké. Najdete se taky?

Televize Šlágr bude mít druhý kanál

Třiašedesátiletý Karel Peterka, strůjce televize Šlágr. Foto pro Forbes: Jan Poncelet

Karel Peterka, strůjce Šlágru, letos chystá druhý televizní kanál. Foto pro Forbes: Jan Poncelet

Firma Šlágr TV, která provozuje stejnojmennou stanici zaměřenou na produkčně nenáročnou lidovou hudbu, spustí druhý kanál. Šlágr TV 2 dostal tento týden od rady pro vysílání licenci pro pozemní digitální šíření, jeho programová specifikace zní “teleshoppingová a reklamní televize”.

Chce vysílat nonstop. Měla by cílit na mladší publikum než první kanál, obsahově půjde v podstatě o totéž. “Spuštění předpokládáme v květnu, bude se zaměřovat na nižší cílovou skupinu především diváků mezi 35 a 65 lety věku. Primárně půjde o teleshoppingový hudební kanál,” sdělil Médiáři obchodní manažer stanice Robert Kvapil. Podle něj se zatím nerozhodlo, v jaké pozemní síti bude stanice vysílat.

Firmu Šlágr TV vlastní manželé Karel a Jana Peterkovi prostřednictvím vydavatelství Česká muzika, která vydělává na nosičích interpretů, jež na Šlágru vystupují.