CNN Prima News bude řídit Martin Ondráček

Martin Ondráček. Foto: Mafra

Martin Ondráček. Foto: Mafra

Zpravodajskou televizní stanici CNN Prima News bude řídit Martin Ondráček. Stane se novým ředitelem zpravodajství a publicistiky skupiny Prima, oznámila televize. Jeho hlavním úkolem bude příprava a spuštění zmíněné stanice, jež se rozprostře na víc platforem, rozvoj nových formátů, projektů a digitalizace zpravodajství. CNN Prima News právě dostala licenci, odstartuje tak nejpozději do roka.

Ondráček střídá dlouholetou ředitelku zpravodajství Jitku Obzinovou, která Primu minulý měsíc opustila po 10 letech ve funkci. Přišel z Českého rozhlasu, kde byl šéfredaktorem zpravodajství a publicistiky. Podílel se tam na řadě projektů, z nichž zřejmě nejznámější je projekt Ježíškova vnoučata, v němž se od roku 2016 plní přání opuštěným seniorům v Česku. V letech 2000 až 2012 pracoval pro televizi Nova, kde byl ředitelem sekce zpravodajství a publicistiky, v době, kdy tam vznikalo nové zpravodajské centrum a startoval web TN.cz. V mediální skupině Mafra pak v letech 2015 až 2016 byl ředitelem digitálního obsahu

„Martin Ondráček patří mezi nejzkušenější televizní profesionály v zemi. Jsem si jistý, že zpravodajský projekt CNN Prima News zvládne na jedničku,“ prohlásil Marek Singer, generální ředitel Primy. „Přineseme nové pojetí televizního a online zpravodajství. Budete překvapeni, až to uvidíte a budete číst,“ tvrdí Ondráček.