Digitální agentury v Atlasu ukázaly, co mají letos nového. Připomeňte si na Twitteru či Instagramu.

Televizní comeback Haliny Pawlowské: napsala sitcom pro Primu, zhodnotí seriály na ČT1

ČT1 dává autorce loni neúspěšné Mamba show další šanci v Souboji seriálů, hlavním svém hitu podzimu.

O mé rodině a jiných mrtvolách: zleva Dulava, Chýlková, Labuda, Janžurová, Konvalinková. Foto: TV Prima

O mé rodině a jiných mrtvolách: zleva Dulava, Chýlková, Labuda, Janžurová, Konvalinková. Foto: TV Prima

Jedna z žen „respektovaných v médiích“ Halina Pawlowská se navzdory loňskému neúspěchu své autorské talk show Mamba show na ČT1 vrací na tuzemské obrazovky. A ve velkém stylu: na dvě stanice, jako autorka i jako tvář na obrazovce.

Mamba show byl její poslední autorský projekt na jedné ze tří „velkých“ stanic: od té doby jen loni na podzim uváděla kulinářskou soutěž Prostři pro tři na menší digitální TV Barrandov, letos na jaře měla epizodní roli s kuchařské show na Primě, dělala rozhovory se Zdeňkem Pohlreichem u grilu.

V neděli 18. září ovšem komerční televize Prima začala natáčet situační komedii podle původního scénáře Pawlowské a Jany Procházkové s názvem O mé rodině a jiných mrtvolách. Režisérem seriálu je Jaroslav Fuit, který točil Comeback (Nova), Přešlapy (Prima) či nejnověji včera představenou českou verzi adaptovaného seriálu Terapii (HBO).

V hlavních rolích nového sitcomu se představí Ivana Chýlková (coby neúspěšná jazzová zpěvačka), Jaromír Dulava (její muž, úspěšný psychiatr), Naďa Konvalinková či Iva Janžurová (babičky).

Pawlowská se rovněž znovu ukáže divákům prvního programu veřejnoprávní televize. Loni ČT1 musela stáhnout její Mamba show, protože zajímala jen málo lidí.

Letos Pawlowskou ČT1 pod vedením Radana Dolejše obsazuje znovu, a to do hlavního pořadu podzimu. Pawlowská bude mezi porotci zábavní show Souboj seriálů, spolu s Františkem Ringo Čechem a Ivo Šmoldasem.

Pawlowská je od května manažerkou nové divize knižního nakladatelství Albratros Media.