Majitel Seznamu Ivo Lukačovič prohlásil, že jeho online televize Stream.cz dosud byla „obrovská černá díra na peníze“ a teprve teď „se konečně přehoupla z dlouhotrvající, chronické ztrátovosti a začala generovat minimální zisk“. Říká to poté, co Stream.cz opustila dvojice ZáhořKuchynka, jež staví konkurenční projekt pro Mall Group. „Některé formáty čistě internetová televize nemůže uživit,“ tvrdí Lukačovič. Stream.cz s novými šéfy ohlásil novou vlnu seriálů pro mainstream.

Televizní Marie Terezie zaujala miliony diváků

První díl historické minisérie na ČT1 sledovalo 2,037 milionu lidí, druhý 2,157 milionu.

Vojtěch Kotek jako František Štěpán Lotrinský, Marie-Luise Stockinger jako Marie Terezie. Foto: Yan Renelt

Vojtěch Kotek jako František Štěpán Lotrinský, Marie-Luise Stockinger jako Marie Terezie. Foto: Yan Renelt

Oba díly premiérové koprodukční minisérie Marie Terezie přilákaly v první dva večery roku 2018 k obrazovkám České televize přes dva miliony diváků. První díl v neděli 1. ledna sledovalo v průměru 2,037 milionu lidí starších 15 let při podílu na publiku 42 %, druhý díl v pondělí 2. ledna o něco víc, 2,157 milionu diváků při podílu na publiku 47 %.

„Marie Terezie byla naší dosud největší koprodukcí. Poprvé v historii se spojili producenti z Rakouska, České republiky, Slovenska a Maďarska, aby natočili tak velkolepý snímek. Námět i scénář vzešel od České televize a film navíc vznikl pod naším producentským vedením,“ připomněl generální ředitel České televize Petr Dvořák. „Série nejvíc zaujala vysokoškolsky vzdělané diváky,“ podotkl k publiku.

Velkofilm o lásce a intrikách z 18. století se točil podle námětu a scénáře Mirky Zlatníkové (seriály Soukromé pasti, Dokonalý svět, Černé vdovy), režíroval ho v USA působící Robert Dornhelm, kreativním producentem za ČT byl Jan Maxa, v hlavních rolích se představili Rakušanka Marie-Luise Stockinger a český herec Vojtěch Kotek.

Začátkem roku se dvoudílný film vysílal ve třech zemích ze čtyř, jež jej koprodukovaly. V Rakousku zhlédl každý z dílů přes milion lidí, na Slovensku více než 750.000. Společně s Českem tak minisérie zaujala celkem přes čtyři miliony diváků. K těm se přidají další v Maďarsku, kde má televizní snímek premiéru tento pátek a sobotu 5. a 6. ledna.