Náš newsletter se po letní pauze vrátil na začátku září k běžnému provozu: chodí každý všední den.

Fenek

Vaše ambasáda na technologickém trhu Stáhnout (XLS)
Vodičkova 36, 110 00 Praha 1
Vlastnická struktura
Jiří Vicherek (100 %)
Profil agentury

Jirka Vicherek založil Fenka po několika letech své píáristické i redaktorské zkušenosti. Svoji odbornost v komunikaci spojoval se znalostí českého technologického trhu a jeho aktérů. Vztahy a kontakty jsou to, na čem i postavil vlastní firmu – většinu lidí na českém technologickém trhu zná, umí vybrat vhodné partnery pro spolupráci i seznámit startupisty s vhodnými potenciálními investory.

Fenek je PR agentura specializovaná na technologický trh. Firmám, které se na něm pohybují kromě media relations a klasických rozesílek zpráv umí zajistit i komunikační či obsahovou strategii i její exekuci, postarat se o hiring startegii mířenou na programátory, nebo například uspořádat hackathon na klíč. Fenek je tedy součástí české tech komunity, pořádá vlastní eventy, publikuje odborné texty a část kapacit věnuje neziskovým projektům a mentoringu early stage startupů.

V únoru 2018 k sobě Jirka přizval Irenu Zatloukalovou, která kromě profesního know-how přináší do Fenka své manažerské zkušenosti. V současné době společně s týmem dalších tří lidí pomáhají zhruba desítce stálých klientů a mnoha dalším projektům.

Rok založení
2017
Pracovníků
5 (jde o počet deklarovaný agenturou)
Obor činnosti
  • Public relations
  • Content marketing
  • E-commerce
  • Eventy
Specializace dle sektoru
  • Informační technologie
Klíčoví klienti
Greenlight, Keboola, SingleCase, Shopsys, WebExpo, Plná peněženka, WeDigital, Stories, Digital Ant, MakeITtoday, Fragments, Cryptelo, DaVinci TS, Central European Startup Awards, Marketing Festival
Ocenění