Fenek

Vaše ambasáda na technologickém trhu Stáhnout (XLS)
Vlastnická struktura
Jiří Vicherek (50 %), Irena Zatloukalová (50 %)
Profil agentury

Jirka Vicherek založil Fenka po několika letech své píáristické i redaktorské zkušenosti. Svoji odbornost v komunikaci spojoval se znalostí českého technologického trhu a jeho aktérů. Vztahy a kontakty jsou to, na čem i postavil vlastní firmu – většinu lidí na českém technologickém trhu zná, umí vybrat vhodné partnery pro spolupráci i seznámit startupisty s vhodnými potenciálními investory.

Fenek je PR agentura specializovaná na technologický trh. Firmám, které se na něm pohybují kromě media relations a klasických rozesílek zpráv umí zajistit i komunikační či obsahovou strategii i její exekuci, postarat se o hiring startegii mířenou na programátory, nebo například uspořádat hackathon na klíč. Fenek je tedy součástí české tech komunity, pořádá vlastní eventy, publikuje odborné texty a část kapacit věnuje neziskovým projektům a mentoringu early stage startupů.

V únoru 2018 k sobě Jirka přizval Irenu Zatloukalovou, která kromě profesního know-how přináší do Fenka své manažerské zkušenosti. V současné době společně pomáhají zhruba desítce stálých klientů a mnoha dalším projektům.

Rok založení
2017
Pracovníků
3 (jde o počet deklarovaný agenturou)
Obor činnosti
  • Public relations
  • Content marketing
  • E-commerce
  • Eventy
Specializace dle sektoru
  • Informační technologie
Klíčoví klienti
Heureka, Cogvio, Apify, WeDigital, Novalia, UltimateSuite, Shopsys, Dateio, Central European Startup Awards
Ocenění
  • 3. místo v soutěži Fénix content marketing 2016, v kategorii B2B časopisyu za časopis Exec
  • 2. místo v soutěži Lemur 2019 v kategorii Finanční trh a finanční služby, za launch služby Richee