Televize Prima změnila svůj bulvární web Prima Style na Lajk.cz, se zaměřením na youtuberskou scénu. Rebranding následuje poté, co na Prima Style v návštěvnosti vedly už ne celebrity, ale právě youtubeři. Nový web následuje zahraniční 9gag či Ladbible, cílí na mladé, řídí ho Milan Rozšafný.

Soutěže & festivaly

„Místo značky děláme šuškandu na steroidech“

„Místo značky děláme šuškandu na steroidech“

Rozhovor s Anneke Schogt, členkou poroty kategorie Promo & Activation letošního reklamního festivalu Cannes Lions, se rozjížděl maličko déle, než jsme se dostali k podstatě. O to zajímavější ale pak byl. Obsah vytvářený uživateli dostává v jejím pojetí budování značky úplně nový rozměr: příběh už nevyprávíte vy, ale vaši zákazníci. Na sociálních sítích si sdílejí bezpočet vlastních příběhů o vaší značce, stačí jim jen naslouchat a aktivně se této konverzace účastnit. Jak ale značky zbavit pocitu, že jsou dnes rukojmími v často nevděčné náruči spotřebitele? A jak při tom účinně využívat influencery a opinion leadery? Na akci Cannes in Prague Anneke ukáže, jak v novém světě najít pro značku její pevné místo.
„PR nemá podporovat komunikaci, ale byznys“

„PR nemá podporovat komunikaci, ale byznys“

Chlapík, který se po každé větě ujišťuje, jestli mu rozumíte, musí být z PR. Když s vámi Gianfranco Mazzone, porotce kategorie PR letošního festivalu Cannes Lions, mluví, svá souvětí vždycky zakončí lehce nervózním „oukej?“ vysloveným se silným italským přízvukem. Buď vás při tom probodává očima, anebo se zrakem upřeně soustředí na nějaký bezvýznamný bod ve vašem okolí. Myslím, že mezi vámi a tím bodem nedělá žádný rozdíl. Tento čtvrtek bude v Praze jedním z klíčových řečníků konference Cannes in Prague.
„Celý svět dnes žije v beta verzi“

„Celý svět dnes žije v beta verzi“

Na konferenci Cannes in Prague bude Andy Hood, předseda poroty kategorie Mobile letošního festivalu Cannes Lions, jedním z klíčových řečníků. Ale já bych vám doporučil spíš než na jeho přednášku počkat na přestávku a vzít si ho stranou na pivo. Andy je hláškař, „muž soundbitů“, prakticky každá jeho věta by se dala použít do titulku. V rozhovoru pro Médiář definuje, co ve světě řízeném moderními technologii znamená inovace.