Tesco a Lidl prodávaly šizené masné výrobky

Státní zemědělská a potravinářská inspekce odhalila ve dvou případech masných výrobků z Německa a Polska nižší podíl masa, než jaký uváděl obal. V případě Lidlu se jedná o Coquette půlkilový hovězí guláš z Německa, který uváděl 80 % obsahu masa. Inspekce prokázala, že masa je v něm reálně 52,3 %. Tesco zase prodávalo polské minipárky Classic Henryk Kania ve 170 gramovém balení. Ty měly obsahovat 93 % masa, test prokázal 78 %. Jelikož došlo ke klamání spotřebitele, inspekce nařídila okamžité stažení výrobků z prodeje a na řetězce uvalí pokuty. 

V tomto odvádí inspekce určitě záslužnou práci, padni komu padni.
Barbora Krásná (Blue events)

Tak to je maso. Vlastně, není. Vrátí se ještě někdy doba, kdy slovo obchod znamenalo uspokojení potřeb zákazníka a ne snaha mu dodat co největší shit, za který je ještě ochotný zaplatit?
Václav Loubek

Český kolorit – šizené potraviny…..a jiné chutě našich spotřebitelů, které jsou hlavními argumenty při legálním šizení výrobků třeba i o složení masa.
Monika Hrubalová

Je dobře, že se kontroly uskutečňují. Je smutné, že se podobné podvody provádějí. Na druhou stranu již to, že se do ‚párků‘ musí dávat něco jiného než maso je dle mého názoru ‚nemoc‘ posledních několika desetiletí. Jde o výsledek tlaku na snižování ceny a výrobních nákladů. Spotřebitelé se honbou za slevami dostali do situace, kdy místo masa musí jíst nasekané kůže a nevím co ještě a podle mě je vlastně jedno, jestli je těchto přísad 20 nebo 40 procent. Jde ‚pouze‘ o to, kolik sním párků.
Martin Boček

Jakpak asi vysoké ty pokuty budou? Stěží dost na to, aby řetězce pocítily potřebu cokoli ve své politice tlaku na ceny měnit. Centrálním nákupem a ruku v ruce s nedostatečně emancipovaným českým spotřebitelem podpořeným impotencí kontrolních mechanizmů státu vzhůru k trvalé likvidaci českých výrobců!
Jana Kubištová (Budvar)

Sdílejte