V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tesco v Česku od července zvedne platy, až o 14 %

Britský obchodní řetězec Tesco zvýší zaměstnancům v Česku od 1. července mzdy, nejvíc o 14 %. Dohodli se na tom zástupci Teska a odborových organizací Tesco Stores Česko při kolektivním vyjednáváním o výši mezd. Současně se zvýšením mezd navýší Tesco příplatky a benefity, a bude usilovat o další zvýšení kvalifikace svých pracovníků. Loni Tesco tarifně zvýšilo mzdy o 6 %. V Česku řetězec zaměstnává přes 13.000 lidí.

Největší investice do mezd půjde zaměstnancům na nejnižších pracovních pozicích, zvýšení u nich bude zhruba v řádu 11 %. „Zároveň dochází k rozšíření stávající široké nabídky zaměstnaneckých výhod včetně nejrůznějších školení a rozvojových programů,“ prohlašuje Martin Kuruc, provozní ředitel a představitel Teska pro Česko a Slovensko.

„Oceňujeme konstruktivní vyjednávání a těší nás, že jsme po dlouhé době dosáhli společné dohody, která zajistí zvýšení tarifní mezd pro naše klíčové zaměstnance v provozu. Ne se všemi změnami zcela souhlasíme a naše názory na průběh změn v provozu jsme zaměstnavateli jasně komunikovali,“ říkají za vyjednávací tým Milan Matušík a Ivan Předinský, zástupci odborových organizací při Tesco Stores Česko.