Premiér Andrej Babiš (ANO) vystoupí v neděli 18. listopadu od 21.25 v živě vysílaném rozhovoru televize Nova. Půlhodinový pořad Vládní krize tentokrát nahradí Střepiny a bude ho moderovat Rey Koranteng. Interview se má zaměřit na dění, jež způsobila kauza Seznamu Babišův syn promluvil.

Tesco otvírá na Slovensku své největší distribuční centrum ve střední Evropě

Britský maloobchodní řetězec Tesco ve spolupráci s logistickým parkem Prologis a přepravcem DHL otevřel po 11 měsících příprav nové distribuční centrum na Slovensku, v Gáni poblíž Galanty. Objekt o rozloze 146.500 metrů čtverečních má být největším a nejmodernějším distribučním centrem Teska ve střední Evropě, zároveň je i třetím největším skladem sítě na světě. Samotná hala měří 55.000 metrů čtverečních. Od nového centra si britský retailer slibuje rozšíření sortimentu ve větších i menších prodejnách a dodávky v přesnějším množství. To má finálně zjednodušit doplňování výrobků a snížení zásob. 

„Naše nové distribuční centrum v Galanta-Gáň je důkazem našeho odhodlání rozvíjet naše podnikání v celé střední Evropě,“ prohlásil Matt Simister, generální ředitel Tesco pro střední Evropu. Tesco má ve střední Evropě celkem 9 distribučních center, 3 v Polsku, 2 v Maďarsku a na Slovensku a jedno v Česku. „České zákazníky obsluhuje primárně distribuční centrum v Postřižíně a pak záleží vždy na konkrétních druzích zboží, pro které jsou určené další sklady,“ uvedl Václav Koukolíček, tiskový mluvčí sítě Tesco.

V novém centru se budou nově dohromady skladovat trvanlivé potraviny, spotřební zboží a oděvy a následně distribuovat na Slovensko, Polsko, do Maďarska a do Česka. Spojení distribuce těchto kategorií má Tesku zefektivnit a zjednodušit proces dodání. Oblečení módní značky F&F bude distribuováno z Galanty nejen do zemí střední Evropy, ale i do zemí franšízových oděvních partnerů, jako jsou Spojené státy nebo Saúdská Arábie.