V únoru vydáme desetiročenku, tištěný speciál Médiáře. Bude chtít svůj výtisk? Napište si o něj.

Tesco otvírá na Slovensku své největší distribuční centrum ve střední Evropě

Britský maloobchodní řetězec Tesco ve spolupráci s logistickým parkem Prologis a přepravcem DHL otevřel po 11 měsících příprav nové distribuční centrum na Slovensku, v Gáni poblíž Galanty. Objekt o rozloze 146.500 metrů čtverečních má být největším a nejmodernějším distribučním centrem Teska ve střední Evropě, zároveň je i třetím největším skladem sítě na světě. Samotná hala měří 55.000 metrů čtverečních. Od nového centra si britský retailer slibuje rozšíření sortimentu ve větších i menších prodejnách a dodávky v přesnějším množství. To má finálně zjednodušit doplňování výrobků a snížení zásob. 

„Naše nové distribuční centrum v Galanta-Gáň je důkazem našeho odhodlání rozvíjet naše podnikání v celé střední Evropě,“ prohlásil Matt Simister, generální ředitel Tesco pro střední Evropu. Tesco má ve střední Evropě celkem 9 distribučních center, 3 v Polsku, 2 v Maďarsku a na Slovensku a jedno v Česku. „České zákazníky obsluhuje primárně distribuční centrum v Postřižíně a pak záleží vždy na konkrétních druzích zboží, pro které jsou určené další sklady,“ uvedl Václav Koukolíček, tiskový mluvčí sítě Tesco.

V novém centru se budou nově dohromady skladovat trvanlivé potraviny, spotřební zboží a oděvy a následně distribuovat na Slovensko, Polsko, do Maďarska a do Česka. Spojení distribuce těchto kategorií má Tesku zefektivnit a zjednodušit proces dodání. Oblečení módní značky F&F bude distribuováno z Galanty nejen do zemí střední Evropy, ale i do zemí franšízových oděvních partnerů, jako jsou Spojené státy nebo Saúdská Arábie.