Pietro Filipi. Kara. Glami. Lookio. Čtvero tuzemských outletů. Čtvero malých českých značek. Best practices z Instagramu. Přijďte 20. listopadu na Módu v Česku do Aureole.

Tesco prodává své obchodní domy v Brně a v Plzni, kvůli vysokým nákladům

Obchodní řetězec Tesco se v Česku zbavuje dvou svých obchodních domů. Prodává prodejní prostory v Brně na adrese Dornych 4 a v Plzni v ulici Americká 47. Zatímco v obchodním domě v Plzni nebude Tesco po 15. říjnu provozovat svůj obchod, v Brně hodlá pokračovat s provozem obchodu v podnájmu v rekonstruovaných prostorech. Informace o prodeji sdělil Retailku Václav Koukolíček, mluvčí sítě Tesco.

K prodeji obou obchodních domů se původem britská síť odhodlala kvůli vysokým nákladům na rekonstrukci. „Od jejich výstavby uplynulo již 50 resp. 30 let a vyžadovaly by výrazné investice, aby byly v budoucnu schopné plnit potřeby zákazníků,“ vysvětlil Koukolíček. Příjem z prodeje, jehož výší mluvčí sítě neuvedl, investuje Tesco do dalšího rozvoje svých služeb v Česku. 

Zaměstnanci, kteří by uzavřením prodejny v Plzni přišli o zaměstnání, budou podle Koukolíčka přesunuti do zbývajících tří prodejen ve městě. „V Plzni zajistí Tesco, díky své široké síti obchodů ve městě i v okolí – HM Plzeň Borská Pole, HM Plzeň Rokycanská, EX Plzeň Doubravka, nové pracovní příležitosti pro všechny dotčené zaměstnance z obchodního domu,“ dodal mluvčí Teska. 

Tesco, které patří k jednomu z největších maloobchodníků v Česku, prodalo loni pražské obchodní centrum Letňany německému Union Institutional Investment. Hypermarket, který v obchodním centrum síť provozuje, jí zůstal v pronájmu. Stejně tak se loni Tesco zbavilo obchodního domu Forum v Liberci, které přešlo pod firmu Rockcastle. Na prodej chystá Tesco i další obchodní domy – například v Hradci Králové nebo v Pardubicích.